איך בוחרים מצעים?

October 27, 2014

החורף מגיע ואיתו הרצון להתכנס בבית ולהתכרבל במיטה. זה הזמן להתחדש במצעים חדשים לילדים ולנו, משימה לא פשוטה, למרות שמדובר במוצר בסיסי, כיוון שענף הטקסטיל מציע מבחר עצום של מצעים מסוגים שונים ובאיכויות שונות. בכדי להקל עליכם, הכנו עבורכם מדריך מרוכז לקניית מצעים: 

ראשית, הגדירו לעצמכם בדיוק מה אתם צריכים. זכרו כי המצעים משרתים אתכם לפחות 8 שעות בכל יום, לכן חשוב שהמצעים יעניקו חוויית שינה נעימה וטובה. חשוב לבחור במוצר איכותי ועמיד בכביסות רבות, שלא יתבלה בתוך זמן קצר.

מידות טובות

המצעים מגיעים במידות סטנדרטיות המתאימות למידות המיטות הסטנדרטיות: מיטת תינוק, מיטת נוער, מיטה וחצי, מיטה זוגית ומיטה במידת קינג סייז.     אך לעיתים המיטה, המזרון, השמיכה או הכריות, אינם במידות סטנדרטיות, לכן חשוב לדעת מהן המידות המדויקות, ובמקרים בהם רק אחד מהאלמנטים אינו במידות סטנדרטיות, רצוי לרכוש את יחידות המצעים בנפרד – ציפיות לכריות, סדין וציפה לשמיכה, וכך להתאים כל מוצר בדיוק למידות הדרושות. 

נעים זה איכותי

לסוג הבד של המצעים שבחרתם, יש השפעה ישירה על טיבם ועל איכות השינה שתקבלו. אם אתם אוהבים רכות – מומלץ לבחור בסדינים בעלי צפיפות גבוהה העשויים 100% כותנה, כיוון שסיבי הכותנה "נושמים" יותר ופחות מזיעים בהם. ככל שצפיפות הבד גבוהה יותר, כך המצעים נחשבים "יוקרתיים" יותר. כאלה הם מצעי הסאטן, המיוצרים מכותנה צפופה במיוחד בשל התפירה הייחודית שלהם – ארבעה חוטים על חוט אחד. תפירה זו מעניקה למצעי הסאטן תחושת חלקות ורכות גבוהה יותר, לצד עמידות מצויינת לשנים ארוכות. בנוסף, ככל שצפיפות הבד גבוהה יותר הבד מתקמט פחות. 

אם חשוב לכם שהמצעים שלכם ייצאו מהכביסה חלקים ולא מקומטים, אתם יכולים לבחור במצעים שיוצרו בתהליך אל-קמט. מצעים אלה נשארים חלקים למשעי לאחר הכביסות ואינם מתקמטים, כך לא יידרש גיהוץ.  

לישון בשיק

אמנם מצעים זה מוצר בסיסי, אך זו לא סיבה לוותר על השיק.  המצעים מגיעים במגוון הדפסים ודוגמאות, כמו גם בצבעים חלקים. למי שאוהב הדפסים בעלי נוכחות וצבע, מומלץ לבחור במצעים בדפוס ריאקטיב. זהו תהליך צביעה ממושך של הבד, המבטיח הדפסה איכותית מאוד, בצבעים עזים וחיים ששומרים על חדות הצבע לאורך זמן.  

Please reload

© הסטוק