עושים מהפכה במטבח

October 20, 2014

עברו, חלפו להם חגי תשרי. התארחנו, אירחנו ובעיקר – אכלנו, ארוחות חג גדולות וכמובן שלא קיפחנו גם את נישת הקינוחים עתירת הקלוריות. אך לכל העושר הגסטרונומי הזה יש מחיר, וכעת הגיע הזמן לעלות על המשקל ולגלות כמה זה עולה לנו.

ירקות בשלל צבעים

ומכיוון שהסתיו כבר כאן והחורף כבר מציץ באופק, זה בדיוק הזמן עבורנו לשינויים בהרגלי האכילה ומעבר לתפריט בריא. ירקות מסוגים וצבעים שונים, הם הבסיס לכל תפריט מאוזן. בכדי שתצרכו את כל הויטמינים והערכים התזונתיים הטובים בירקות ובפירות להם אתם זקוקים, מומלץ לגוון ולצרוך ביום כמות של לפחות 8 כוסות ירקות חתוכים לסלט בשלל צבעים: ירוקים, כתומים, אדומים, צהובים, לבנים ועוד. 

סלט קצוץ דק

כולם מבינים שצריכת ירקות ופירות חשובה לבריאותנו, אך כיוון שהכנת סלט גדול ועשיר במרכיבים דורשת עבודה במטבח, ישנם כאלה שמראש מוותרים על המאמץ. אז זהו, עכשיו כבר לא צריך לעבוד קשה מדי. אלה שנמנעים מלחתוך ירקות ומתחמקים מעבודות מטבח, יכולים לאפסן את קרש החיתוך ואת הסכינים במדף העליון שבארון, ולעבור לקוצץ הירקות וסלט, שיעשה עבורם את העבודה במהירות וביעילות, ממש כאילו הגיע ממטבח השף. כל מה שצריך, זה להכניס לקערת המכשיר מגוון ירקות, לסובב את ידית המכשיר שמפעילה את סכין החיתוך המשולשת, ולאחר כמה סיבובים של ידית המכשיר, נקבל סלט ירקות ערבי, עשיר וטעים, קצוץ דק-דק. נותר רק להוסיף שמן זית, לימון ומלח, ולהגיש לשולחן. אגב, עם הסכין המשולשת אפשר להכין גם טחינה מצוינת, סלט חצילים, סלט ביצים ועוד.

חיים קלים במטבח

מלבד הסכין המשולשת, יש במכשיר הפלא הזה פונקציות נוספות, שעושות לנו את העבודה במטבח הרבה יותר קלה ומוצלחת: בסל הייבוש נוכל לייבש חסה, עלי בייבי ורוקט, עשבי תבלין, נבטים ועוד. מי שתמיד נכשל במשימת ההפרדה בין החלבונים לחלמונים, יגלה שהוא עושה זאת בהצלחה רבה באמצעות מפריד הביצים ואחר כך יוכל להמשיך ולהשתמש במקציף, להכנת קצף ביצים לעוגה. 

Please reload

© הסטוק