מתכוננים ליום כיפור קל ושקט

September 29, 2014

יום כיפור הוא אתגר עבור הורים לילדים שצריכים להעסיק אותם בזמן שהם צמים. לפניכם כמה רעיונות איך להעביר את היום בשקט כדי שכולם יהיו מרוצים

הכינו פעילויות לילדים

הילדים צריכים תעסוקה ביום בו אתם מבקשים לצום, ללכת לבית הכנסת או להישאר בבית ולנוח עד צאת הצום. השנה יום כיפור יוצא ביום שישי, אז עליכם להיערך יום – יומיים מראש ולארגן עבור הילדים את הצעצועים והספרים שהם אוהבים. כדי שהילדים ימצאו עניין מיוחד בתעסוקה שלהם כדאי להפתיע אותם עם משחק חדש, למשל משחק קופסא או פאזל ענק, שיעביר להם את הזמן בנעימים. גם משחקים בעלות נמוכה, וברשת הסטוק יש מגוון רחב של משחקים כאלה, יעשו את העבודה.

מתכנסים עם הילדים

יום כיפור יכול להיות יום מקרב להורים ולילדים. הכינו אותם מראש לכך שההורים עומדים לצום ושתפו אותם במה שאמור לעבור עליכם, כמובן בדרך המתאימה לגילם של הילדים. נצלו את ההזדמנות לשיחה על סליחות ומשמעות היום הקדוש ביותר בשנה ותנו לילדים הזדמנות להתבטא. סיימו את השיחה בחיבוק אוהב.

אופניים

אם הילדים שלכם ואתם מתכוננים להוציא את האופניים לטיול בימים בהם התנועה בכבישים אסורה וניתן לרכוב בחופשיות ובבטחה – אל תחכו לרגע האחרון ובדקו את תקינות האופניים, האם אתם צריכים לנפח את הגלגלים, והאם הקסדות שלכם תקינות. ילדים זקוקים לבקבוק פלסטיק אטום שיכיל מים, במיוחד אם הם שוהים מחוץ לבית זמן רב. ברשת הסטוק תוכלו להשיג בקבוקים כאלה במחירים משתלמים במיוחד, קנו אחד גם לעצמכם.

אוכל לילדים

ילדים עד גיל 12-13 בדרך כלל לא נוהגים לצום (וזה גם לא מומלץ). אם אתם צמים והכנת האוכל בזמן הצום מקשה עליכם, הכינו מראש את הארוחות של הילדים והדריכו אותם כיצד לחמם לעצמם את הארוחה בבטחה, בטוסטר אובן או במיקרוגל. בנוסף, הכינו עבורם חטיפים ושתייה והניחו אותם במקומות נגישים.

צום קל וגמר חתימה טובה!

Please reload

© הסטוק