איך בוחרים מיחם?

September 21, 2014

יש לכם השנה כמות גדולה של אורחים ואתם חושבים על השתייה החמה בסיומה של ארוחת החג? צודקים. הכנו לכם מדריך לקניית מיחם

כשיש לכם שניים, שלושה או ארבעה אורחים מספיק להרתיח קומקום חשמלי, שבדרך כלל מכיל ליטר וחצי מים, ולהכין לכולם שתייה חמה, קפה או תה. כשיש לכם יותר משניים-שלושה אורחים, הקומקום החשמלי הביתי, לא מספיק ואתם צריכים מיחם. ברשת הסטוק ניתן להשיג מיחם וגם תרמוס – איך תדעו מהו המכשיר שישמש אתכם נאמנה? קודם כל בודקים ומתכננים, לפי מספר האורחים שצפויים להתארח בסלון שלכם.

 

תרמוס או מיחם?

תרמוס חשמלי עשוי בדרך כלל מפלסטיק, זכוכית או נירוסטה ומכיל בין 2 ל-4 ליטר. בחישוב פשוט, המים בתרמוס יספיקו לכם לכמות של 15-12 כוסות בקירוב. מיחם, לעומת זאת, מכיל החל מ-4 ליטר ומעלה. ברשת הסטוק ניתן להשיג לקראת ראש השנה מיחמים גדולים במיוחד שמספיקים ל30 ועד 40 כוסות. אם יש לכם משפחה גדולה ואתם זקוקים לכמות גדולה של מים רותחים – מיחם ישמש אתכם היטב למטרה זו.

נוחות השימוש

בשל גודלו הקטן יחסית של התרמוס, הוא נוח יותר לשימוש: בראש התרמוס יש לחצן שמתחתיו מניחים את הכוס ומוזגים את המים החמים. כאשר משתמשים במיחם אופן השימוש שונה במעט – למיחם יש ידית מזיגה שבאמצעותה מוזגים את המים.

מבחינת שמירת חום המים איכויות הביצוע של שני המכשירים – התרמוס והמיחם – דומות, כיוון שמכשירים אלה עובדים על טרמוסטט ששומר את החום באופן אוטומטי. במיחמים המשוכללים שמוצעים כיום לצרכנים, למיחמים יש מנגנון שדואג לוויסות החום – אם המים מתקררים, הוא מחמם את המים באופן אוטומטי, כך שיש לכם – כל עוד המיחם בשימוש ויש בו עדיין מים – מים רותחים באופן שוטף. שימו לב שבמכשיר שאתם רוכשים יש גם את הפונקציה שדואגת לזהות האם המיחם ריק. במידה והמיחם ריק ממים – המנגנון דואג להפסיק את פעולת המיחם, כך שמדובר בשימוש בטוח במכשיר זה.

שומרי שבת והציבור הדתי שימו לב: חשוב לבדוק שהתרמוס או המיחם נושאים תווית של "צומת", כשרות טכנולוגית למהדרין. 

Please reload

© הסטוק