מתכוננים לארוחת החג

September 10, 2014

ארוחת החג בפתח – וגם אם אתם השנה בתפקיד המארחים אל תהיו במתח! המדריך שלנו יעשה לכם סדר לקראת ארגון ארוחת החג הכי מרשימה שהייתה לכם במשפחה

עבור אנשים רבים ארגון ואירוח ארוחת חג נחשב לסוג של "תיק". אחרי הכל, מדובר בהתכנסות משפחתית חשובה במיוחד: סביב שולחן החג מסבים כל בני המשפחה המורחבת, לפעמים גם חברים מצטרפים וכשמדובר בראש השנה כולם רוצים לפתוח את השנה באווירה טובה, עם ארוחה מצוינת. ככל שמתארחים יותר אנשים בארוחת החג – כך מדובר בהכנות רבות יותר, ואנחנו ממש לא מדברים רק על עריכת השולחן. לפניכם כמה רעיונות שיהפכו את אירגון ארוחת החג לחוויה של ממש ואת ארוחת החג עצמה להצלחה שתשאיר חותם על האורחים שלכם ותפתח לכולם את השנה בדרך הנעימה ביותר.

ארוחה טובה מתחילה בתכנון

אחרי שסיימתם להזמין את האורחים, הכינו רשימה מסודרת ובה כמות האורחים שצפויים להגיע. ציינו לעצמכם אם יש לאורחים שלכם צרכים מיוחדים – למשל, אם יש אורח שנמנע מאכילת סוכר או גלוטן או אם יש אורח צמחוני או טבעוני, וזאת בכדי שתוכלו להתכונן מראש ולא למצוא את עצמכם מובכים כשלאורח אין פתרון טעים על שולחן החג. 

לאחר שהשגתם את כל הפרטים הדרושים, התחילו לתכנן את הארוחה. ראש השנה הוא הזדמנות מצוינת לנסות מתכונים חדשים, אך אל תגזימו. בחרו מתכון אחד חדש שיפתיע את האורחים ואת שאר המנות הכינו מתוך הידע והמסורת המשפחתית שלכם. 

סוד האירוח – בפרטים הקטנים

בדרך כלל כולל תפריט הארוחה 3 מנות - מנה ראשונה, מנה עיקרית ולצידה תוספות וקינוח. העדיפו לבחור במנות שאפשר להגיש בכלי הגשה גדול שאותו מניחים במרכז השולחן כאשר כל אורח יכול למזוג לעצמו מתוך כלי ההגשה ישירות לצלחת. הכינו מראש כלי הגשה גדולים אך לא גדולים מדי – כדי שלא יתפסו מקום רב מדי על השולחן. אם מדובר בארוחה עם יותר מ-10 אנשים, הכינו לפחות 2-3 כלי הגשה וזאת בכדי שכל האורחים יוכלו להגיש לעצמם את המנות ולסעוד באותו זמן. 

אם אתם חסידי ההגשה האישית, תוכלו לתכנן מנות, כמו דג, שאפשר להכין מבעוד מועד ולפני ההגשה לחלק לצלחות אישיות. 

אחרון חביב ומתוק – הקינוח

אם אתם מארחים, רצוי שתשבו לסעוד ביחד עם האורחים. כדי שזה יקרה, אתם יכולים להכין חלק מהמנות מראש ולסדר במקרר כך שרק צריך לשלוף ולהגיש. לכן, עדיף להכין קינוחים אישיים בכוסיות, לסדר על מגש יפה ואז להגיש בסיום הארוחה. אפשר גם לחתוך מראש פירות, להניח בכלי הגשה יפים ובזמן הקינוח, להגיש אותם לאורחים. זכרו שבסיום ארוחה כבדה – וארוחת חג מסורתית עשירה היא בדרך כלל ארוחה גדולה ועשירה במרכיבים וכוללת בשר או עוף – עדיף להגיש קינוח קל, ופירות הם פתרון מושלם. כך גם תוכלו להתחשב בשומרי הכשרות שמפרידים בין בשר וחלב וגם האורחים ששומרים על דיאטה יודו לכם. 

עוד רגע ראש השנה כאן, ואפשר כבר לברך – חג שמח לכל מארח!

Please reload

© הסטוק