איך מכינים פופקורן בזול?

August 25, 2014


פופקורן הוא אחד החטיפים הכי אהובים על כולם, גם בקולנוע וגם בבית. מדובר בחטיף דל קלוריות יחסית שהכנתו יכולה להסתכם בשקלים בודדים. איך עושים זאת? הפרטים לפניכם
 

בילוי בקולנוע כבר מזמן הפך להיות עסק יקר: לא רק בגלל שמחיר כרטיס הכניסה מרקיע שחקים וזוג שיוצא לצפות בסרט ישלם כ-80 שקלים על זוג כרטיסים, סכום דומה יצטרכו בני הזוג להוסיף על פופקורן ושתייה במזנון האולם.

המחוקק לא נשאר אדיש לתופעה ועל כן כיום מותר להכניס מזון ושתייה לאולם הקולנוע. זאת ועוד – הפופקורן הוא אחד המוצרים הפופולאריים ביותר, ואם לומדים להכין אותו כראוי, אתם יכולים לחסוך את ההוצאה של רכישת שקיות פופקורן להכנה מהירה במיקרוגל ולהכין בעצמכם. מדובר בחיסכון אדיר, שימו לב לחישוב:

שקית פופקורן להכנה במיקרוגל עולות בין 10 ל 14 שקל לחבילה של 3 שקיות, 100 גרם השקית. מדובר במחיר יקר בהתחשב בעובדה שקילו גרגרי פופקורן לא מוכן (בתפזורת, במשקל או בשקית אטומה) עולה בין 5 ל-8 שקלים. 

אז איך מכינים חטיף טעים, דל קלוריות ובעלות מינימלית? בקלות, לפניכם שתי שיטות מומלצות:
 

בתוך כלי פלסטיק פשוט, רצוי כזה שמיועד לחימום במיקרוגל, שמים כ 100 גרם גרגירים (ללא שמן!) ומפעילים למשך 4 דקות בעוצמה בינונית. שימו לב שהעוצמה והזמנים משתנים בהתאם לסוג המיקרוגל שברשותכם. איך יודעים מתי מוכן? כשמתחילים להישמע קולות הקלייה (פיצפוצים) במיקרוגל ורואים שהכלי מתחיל להתמלא, ומפסיקים כשהוא מלא עד הסוף. התוצאה: כמות זהה לכמות בשקית הפופקורן המוכן בעלות של שקל בלבד. חיסכון של מאות אחוזים. למי ש
רוצים לשדרג? קחו מעט חמאה ופזרו על הגרגירים, ותקבלו פופקורן בטעם חמאה.

אפשרות שנייה – אם אתם אוהבים פופקורן ומכינים כמויות גדולות לעיתים קרובות, ישתלם לכם יותר לרכוש מכשיר להכנת פופקורן, ללא שמן. מחיר המכשיר (כ 80 שקלים) יתקזז עם החיסכון הרב שיהיה לכם בהשוואה להכנת פופקורן מוכן משקיות במיקרוגל.

 

 

Please reload

© הסטוק