מבשלים בקיץ: בטוסטר אובן

July 28, 2014

הקיץ החם גורם לכולנו, גם לבשלנים ולטבחים המצטיינים בינינו, להתרחק במידת האפשר מהמטבח. כי למי יש כוח לעמוד שעות ליד התנור החם או ליד הכיריים הלוהטות? הפתרון – בישול בטוסטר אובן. בישול של מאכלים קלים, גם להכנה וגם לתזונה, בטוסטר אובן חוסך לנו זמן ובמיוחד כשמדובר בזמן במטבח בקיץ הישראלי הלוהט כל כך. 

למה טוסטר אובן?

הטוסטר אובן הוא בעצם תנור קטן לכל דבר. בשימוש נכון הוא עשוי להיות מכשיר החשמל הקטן היעיל ביותר במטבח הביתי. 

בעלי מטבח קטן שאין בו מקום לתנור וכמוהם בעלי דירות שכורות שלא רוצים להשקיע ברכישה של תנור ייהנו מטוסטר אובן במיוחד, כי מדובר במכשיר זול בצורה משמעותית ממחירו של תנור. 

תנור הטוסטר אובן מתאים להכנה של ירקות, תוספות, מאכלים שדורשים בישול ובכמויות קטנות. 

איך בוחרים טוסטר אובן?

ישנם סוגים רבים של טוסטרים, וכדי להחליט איזה מהם מתאים לכם במיוחד, בראש ובראשונה יש להביא בחשבון את כמות המזון שאתם רוצים לבשל או לחמם בטוסטר אובן. טוסטר אובן קטן, בנפח של 12 ליטר מספיק בדרך כלל לבישול של עד שתי מנות. טוסטר אובן בנפח 28 ליטר יתאים לבישול של 4 עד 6 מנות ואילו הטוסטר אובן הגדול ביותר, בנפח של כ-40 ליטר יספיק גם ל-8 מנות גדולות.

אם אתם זוג, ייתכן ומספיק לכם טוסטר אובן של 24-28 ליטר ואם יש לכם משפחה גדולה יותר, עם ילדים, כדאי לבחור בטוסטר אובן בנפח גדול יותר.

תוכניות בישול והפעלה בטוסטר אובן

ברשת הסטוק מחכה לכם מבחר של טוסטרים בנפחים שונים, במחירים משתלמים במיוחד. על מנת לבחור את הטוסטר אובן היעיל במיוחד עבור המטבח הביתי שלכם, שימו לב שלכל טוסטר אובן יש את תוכניות הבישול שלו. לכל הטוסטרים עם 2 גופי חימום – עליון ותחתון. גוף החימום העליון מיועד בעיקר להשחמה וצלייה מהירה של מאכלים וגוף החימום התחתון מיועד בעיקר לחימום או לבישול בחום גבוה במיוחד. 

לכל טוסטר אובן יש גם רמות חום מקסימיליות: אם אתם לא מתכוונים לאפות לחמים או פיצות, טוסטר אובן שרמת החום שלו מגיעה ל-200 מעלות יספיק לכם. 

בחירת טוסטר אובן בחנות

מאחר ויש סוגים רבים של טוסטר אובן, כדאי לכם להגיע לחנות ולבחור אותו כשאתם נוגעים במכשיר (כמובן כשהוא מחוץ לחשמל!). בדקו אם הידיות נוחות שלכם, אם הכפתורים מתאימים לכם לתפעול קל ונוח, שאלו את המוכר האם הטוסטר אובן מצויד בדפנות קרות כי זה נתון חשוב ובמיוחד בבית שיש בו ילדים קטנים. התעניינו גם בנוגע לניקוי של הטוסטר, דבר שמאוד יעזור לכם גם בעתיד על מנת לשמור עליו ולהאריך את חייו ובכך להנות מהטוסטר אובן לאורך זמן.

Please reload

© הסטוק