שואבי אבק

July 21, 2014

הקיץ מביא איתו גם את האבק הרב שמצטבר בבית ועלול לגרום לאלרגיות שונות. זה הזמן להתחדש בשואב אבק שימגר את התופעה בקלות ובמהירות. כך תבחרו שואב אבק ביתי

כל בית צריך שואב אבק, אבל בקיץ המכשיר החשמלי הנפוץ נחוץ במיוחד. אמנם, כשמגיע הקיץ, רובנו מסירים את השטיחים שמעטרים את הבית בימות החורף, אבל האבק הוא האויב הגדול של הבית בקיץ, הוא נישא באוויר ונדבק לכל פריט שהוא רק יכול להידבק אליו: לספות בסלון, למיטות בחדרי השינה, לפינות בכל חדר בבית, במיוחד בחדרים המחופים בחלונות. גם המזגנים שפועלים בקיץ ביתר שאת, פולטים אבקני אבק שנספגים בפריטי הריהוט והטקסטיל השונים. הבעיה עם האבק היא שהוא לא רק סוג של לכלוך, אלא עלול לגרום לאלרגיות רבות ומציקות. כאמור ניתן למנוע אותן אם נשאב את הבית ביסודיות, לפחות פעם בשבוע ולכן שואב אבק הוא אחד הפריטים השימושיים ביותר בבית בקיץ, ובכלל. 

איזה סוגי שואבי אבק קיימים?
 

בשוק קיימים היום סוגים אחדים של שואבי אבק, המרכזיים ביניהם: שואב אבק עומד, שואב אבק ידני ושואב אבק צילינדר. ההבדלים ביניהם הם בעיקר בנוחות ההפעלה שלהם. אם יש לכם שטיחים רבים וגדולי מידות בבית, ואתם לא מתכוונים להסיר אותם בקיץ, תצטרכו שואב אבק עומד, שיקל עליכם כיסוי של שטחים גדולים.

אם  המטרה שלכם היא לשאוב ספות, מיטות וכדומה ואתם רוצים גם להתמקד בפינות קטנות בבית, שואב אבק צילינדר יתאים לכם. אם אתם מקפידים ומשקיעים בניקיון הבית בחרו שואבי אבק עם פונקציית חובט ששואבים את האבק באינטנסיביות גבוהה במיוחד.

ואם יש לכם בית קטן וצפוף או שאתם פשוט "חולי" ניקיון ורוצים לשאוב מיידית כל פירור של מזון או אבק בזריזות – שואבי אבק ידניים, חשמליים או נטענים, יהיו המתאימים ביותר עבורכם.

כל שואב והאביזרים שלו

כל חברה שמייצרת שואב אבק, מתאימה לו את העוצמה שלו, את הפונקציות שלו ואת האביזרים הנלווים. טרם בואכם לחנות לבחור את שואב האבק המתאים לכם במיוחד, ערכו רשימה של המטרות שלכם, וכך תבחרו את השואב המתאים לכם ולא תבזבזו כסף על מכשיר משוכלל מדי שיעמוד בבית כאבן שאין לה הופכין. למשל, אם יש לכם בית קטן, תצטרכו שואב אבק עם כבל באורך של כ-2 מטרים. שואבי אבק משוכללים יותר מציעים גם כבלים באורכים גדולים יותר וכך ניתן להתנייד בקלות עם שואב האבק ברחבי החללים בבית.

את שואב האבק חובה לנסות בחנות: לבדוק האם שואב האבק נוח לכם לאחיזה, האם יכולת הגלגול של הכבל מתאימה לכם או שקשה לכם לשלוט בכבל. גם עוצמת הרעש היא פונקציה שעליכם לבדוק, כיוון שככל ששואב האבק גדול יותר ובעל עוצמה גבוהה יותר הוא משמיע רעש שיכול להיות מחריש אוזניים.

רטוב או יבש?

עוד פונקציה שכדאי לבדוק היא האם שואב האבק שאתם רוכשים עמיד בפני מים ואז אפשר להשתמש בו גם כדי לנקות רצפות (במקום לשטוף עם דלי ומגב). בטרם אתם עוזבים את החנות ולפני שאתם סוגרים את הקנייה של שואב האבק החדש שלכם, ודאו שיש בידיכם את הוראות השימוש ותעודת האחריות של המכשיר. חשוב מאוד, מניסיוננו הרב, להקפיד על הוראות השימוש במכשיר, וזאת בכדי להאריך את חייו ולהנות ממנו זמן רב. תעודת האחריות שבידיכם שאותה יש לשלוח ליצרן בצירוף חשבונית, היא הביטוח שלכם שאם יש תקלה במכשיר או אם הוא מתקלקל, יש לכם למי לפנות.

Please reload

© הסטוק