איחסון מזון בקיץ

July 6, 2014

אם בימי החורף אנחנו יכולים להניח מוצרי מזון גם מחוץ למקרר, בקיץ אסור בתכלית האיסור להשאיר כמעט שום פריט במזון מחוץ למקרר: הן בגלל הלחות המוגברת, אשר פוגעת בטריות המזון והן בגלל העובדה שחיידקים מתרבים בתנאי לחות גבוהה ונדבקים למוצרי המזון שלנו (מה שעלול לגרום למחלות). כדי לשמור על איכות מוצרי המזון שלנו, הכנו לכם מדריך לאיחסון נבון של מזון בקיץ.

כללי אצבע פשוטים לשמירה על המזון

* מוציאים מהארון את המזון – כמעט כל מוצרי המזון שלכם, כולל המצרכים היבשים שבדרך כלל מאחסנים בארונות המטבח, כגון קפה, תה, סוכר, אורז, פסטה וכדומה – נכנסים למקרר.על מנת להכניס אותם בצורה מסודרת ולחסוך מקום במקרר, כדאי לשמור אותם בקופסאות אטומות, בגדלים מתאימים. עוד טיפים לסידור המקרר לחצו כאן.

* מוצרים מוקפאים שאתם רוצים להפשיר – עדיף להפשיר במקרר עצמו, לפי החשבון הבא: כל קילוגרם של מזון, יופשר במקרר תוך 12 שעות בערך. כלומר, עליכם להתנזר מההרגל של הפשרת מזון מוקפא מחוץ למקרר, על השיש, כמו שרובנו נוהגים לעשות בדרך כלל. כך גם, כשאתם חוזרים הבייתה מקניות בסופרמרקט: אחסנו מיידית את המצרכים במקרר או במקפיא.

* שמירה על היגיינה מקסימלית –  כלל חשוב נוסף וגם הוא פשוט לביצוע, הוא לשמור על היגיינה גבוהה במיוחד בקיץ: רוחצים ידיים בתדירות גבוהה ומקפידים שהמשטחים עליהם אתם עובדים במטבח וכלי הבישול השונים, יהיו נקיים ללא רבב.

* צריכת ירקות ופירות – הקטינו את הכמויות של הפירות והירקות שאתם קונים בקיץ, כיוון שטריותם נשמרת כ-3 ימים בלבד (כשהירקות בצורתם השלמה). אם אתם בכל זאת רוצים לקנות כמות גדולה יותר של פירות למשל, הקפיאו אותם. כך גם תוכלו לשמור כמויות גדולות של פירות שאפשר לאחסן בקופסאות מתאימות לאורך זמן וגם תוכלו לשלוף אותם בעת הצורך ולהכין מייד שייק או גלידה טעימה.

 

Please reload

© הסטוק