להכין גלידה ביתית

July 1, 2014

רוצים להכין גלידה ביתית בקלי קלות? זה אפשרי ועוד איך. הנה כמה רעיונות שאפשר לנצל בימים הלוהטים של הקיץ הישראלי. כי מה יותר טוב מגלידה, שהיא גם טעימה וגם ממרכיבים בריאים, ביום קיץ חם? על בסיס הרעיון של השף ג'יימי אוליבר, הכנו לכם מדריך קצר להכנת גלידה בעזרת הבלנדר הביתי שלכם ועוד כמה אביזרים שאפשר לקנות בשקלים בודדים ולהכין בהם גלידה טעימה לאורך כל ימות הקיץ.

המצרכים הדרושים:

פירות קפואים - אפשר לקנות בסופר מרקט באריזה מוכנה או לקחת פירות שאתם אוהבים ולהקפיא אותם מראש, ואז בשעת הצורך יש לכם פירות קפואים שברגע יכולים להפוך לגלידה. 

מיכל יוגורט - בכמות זהה לכמות הפירות – כלומר, אם יש לכם 200 גרם פירות, השתמשו במיכל יוגורט של 200 מ"ל ואם אתם רוצים להכין כמות גדולה יותר של 500 גרם פירות, אתם צריכים מיכל יוגורט (או מיכלים) של 500 מ"ל. אתם יכולים לשלוט באחוזי השומן של הגלידה שלכם, בהתאם לאחוזי השומן של היוגורט. כמובן שגלידה עשירה במיוחד דורשת יוגורט עם אחוזי שומן גבוהים, אך גם יוגורט עם 9 אחוזי שומן ייתן תוצאות טובות. 

כף ממתיק – סוכר נוזלי, סילאן או דבש, מה שאתם אוהבים.

גיוונים – גרידת תפוז, עלי נענע וגם ליקרים אלכוהוליים בטעמים שונים, מעשירים את הטעם, אך כמובן שלא נוסיף אותם אם אנחנו מתכוונים להכין גלידה לילדים. 

אופן ההכנה: מכניסים את כל המרכיבים לתוך הבלנדר ומפעילים למשך דקה בעוצמה גבוהה. אם הפירות לא נגרסו היטב, או שאתם רוצים מרקם רך ונוזלי יותר, אפשר להפעיל את הבלנדר לעוד חצי דקה – דקה, ולבדוק תוך כדי התהליך את המרקם ומצב הפירות. 

הגשה: אפשר להגיש את הגלידה עם פירורי עוגיות מעליה, סוכריות קטנטנות, סירופ שוקולד או סירופ מייפל. בעזרת כף גלידה (ניתן להשיג ברשת הסטוק) יוצרים כדור גלידה, מניחים אותו בקערית (מגוון קעריות מחכות לכם ברשת הסטוק) ומעליה את התוספת שבחרתם. כמובן שאפשר גם להנות מהגלידה ללא תוספות, אבל אם כבר נהנים, אז עד הסוף.

בתיאבון!

Please reload

© הסטוק