מה עדיף – מאוורר או מזגן?

June 23, 2014

אם אתם רוצים לחסוך (הרבה) כסף, כדאי לכם להעדיף מאוורר על פני מזגן, ויש עוד סיבות. על הכל בכתבה הבאה.
 

חברת החשמל מבקשת מאיתנו בכל קיץ מחדש לצמצם את צריכת החשמל בשעות השיא, שעות הצהריים, ולנו קשה – ובצדק – להתרגל לכבות מדי פעם את המזגן בקיץ הישראלי החם. עם זאת, בסוף החודש כשחשבון החשמל (ומחיר החשמל בישראל יקר גם ככה, זאת עובדה ידועה) נהיה לנו חם עוד יותר. בשעות שאפשר, כדאי לעבור למאוורר וכך גם לצרוך פחות חשמל ולהגן על הסביבה ובאותה נשימה לחסוך כסף רב לעצמנו.

חיסכון כלכלי משמעותי בחשמל – מעבר לעובדה שהמזגן עצמו יקר במאות רבות של אחוזים מאשר מאוורר וזה עוד לפני שהתחלנו לדבר על התקנת המזגן ותחזוק, צריכת החשמל של המזגן גבוהה פי כמה וכמה משל המאוורר. בחישוב חודשי מדובר בחיסכון של מאות שקלים, לטובת המאוורר: מאוורר צורך בין 0.04 ל-0.1 קווטש. מזגן קטן (מזגן חלון או מזגן 1 כוח סוס) צורך כ-0.8 עד 5 קווטש ואילו מזגן גדול (מזגן מרכזי או מזגן של כ 5 כוח סוס) צורך 3.75 קווטש. כלומר – על כל שעה בה המאוורר פועל ברציפות תשלמו כ-5 אגורות ואילו על כל שעת עבודה של מזגן תשלמו פי 10 בין 50 אגורות (למזגן 1 כוח סוס) עד 2.5 שקלים לשעה למזגנים החזקים יותר. עכשיו תעשו את החשבון רגע לפני שחשבון החשמל מגיע ותראו כמה כסף אתם יכולים לחסוך.

שמירה על הבריאות – הפעלה ממושכת של מזגן יכולה לגרום בטווח הארוך לאלרגיות, כאבי ראש וגם להתקררות בשעות הלילה. אם אתם גרים באיזור בו מזג האוויר נעים יחסית בלילה, העדיפו לישון עם חלון פתוח ומאוורר.  כיום קיים מגוון גדול של מאווררים חזקים ויציבים, במחירים סבירים, הכוללים טיימר, שאתם יכולים לשלוט בטמפרטורה שלהם ובמשך ההפעלה שלהם. מומלץ לנסות וכדאי גם לבחון רכישה של מאוורר תקרה שיעיל במיוחד לחדרים קטנים יחסית כמו חדרי שינה וחדרי ילדים. 

כל אחד צריך מאוורר בבית – במדינה חמה כמו שלנו, הפסקות חשמל וקצרים חשמליים כתוצאה מעומס, הם עניין שבשגרה. אם חלה הפסקת חשמל פתאומית, המזגן עלול להינזק ולהפעיל לפעול במקרים הקיצוניים. לעיתים קרובות בימי הקיץ תיאלצו לחכות ימים ארוכים לטכנאי שיתקן את התקלה ו/או יחליף את המזגן. על כן, רצוי להיערך מראש ולהכין מאוורר כפתרון חלופי.

אז שיהיה לנו קיץ קל וקריר!

Please reload

© הסטוק