שיגעון השייקים

June 16, 2014

למי יש חשק לאכול משהו בחום הזה? שייק פירות קריר ומרענן הוא פתרון מצוין ומזין למבוגרים וילדים כאחד. טיפים ורעיונות לשדרוגים, ויש לנו גם מתכונים.

בימות הקיץ החמים רבים מאיתנו מבקשים לדלג על הכנת הארוחות החמות ומחפשים פתרונות מהירים למשקאות ומאכלים. ובשביל זה אנחנו כאן, עם טיפים להכנת שייקים ביתיים שיעשו לכם קיץ קריר וטעים. אז מה צריך כדי להכין שייק בבית?

בלנדר איכותי – שיקצוץ את הפירות היטב ויש לו יכולת גם לרסק קרח. מי שאוהב אייס קפה, יוכל לגרוס את הקרח עם הקפה ולקבל משקה קר וטעים בשניות!

קוביות קרח – הזדמנות להזכיר לכולנו להצטייד במגשים להקפאת קרח שבקיץ יעילים ביותר כי תמיד יש צורך בקוביות קרח במקפיא, לקירור משקאות ובכלל. 

בסיס לשייק – הבסיס הוא בעצם הנוזל ואתם יכולים לבחור במים (דיאטטי!), מיץ (תפוזים נמהל טוב עם רוב הפירות) או חלב / יוגורט.

פירות – כל אחד לפי טעמו, רצוי פירות ללא גרעינים. כיום יש אבטיח ומלון ללא גרעינים, עדיף לבחור בהם על פני פירות עם גרעינים שאז צריך לסנן.

ממתיקים – זה לא חובה, כי הפירות עצמם מתוקים מאוד, אבל מי שממש חייב יכול להוסיף סוכר רגיל או חום ועדיף טיפות סוכר. לכל מי שבדיאטה – גם טיפות סטיביה או סוכרזית יתאימו.

שדרוגים – תוספות של תבלינים או אגוזים יכולות לשדרג פלאים את השייק שלכם, במיוחד אם אתם מארחים. אם אתם מכינים את השייק לילדים, הם יהיו מאושרים אם תוסיפו להם סירופ שוקולד או סירופ מייפל ואפילו מרשמלואים קטנים שמפזרים מעל השייק והופכים אותו לחגיגה מתוקה.

תוספות למבוגרים בלבד – אלכוהול! ליקרים, שנאפס בטעמים ואפילו וודקה וג'ין יתאימו מאוד לשייקים על בסיס פירות ויהפכו את השייק שלכם למסמר המסיבה, באחריות!

Please reload

© הסטוק