מדריך לבחירת וילונות

June 9, 2014

וילונות משמשים אותנו לעיצוב הבית וליצירת אווירה אבל לא פחות מכך כדי להצל על הבית ולקרר אותו. המדריך לבחירת וילון.

וילון או צלון? אם אתם מעוניינים בהצללה מוחלטת, בהחשכה של החדר ולמניעה מוחלטת של כניסת אור מבחוץ אל פנים הבית, עדיף לבחור צלון שהשלבים שלו עשויים מפלסטיק או מתכת. במידה ואתם מתעקשים על וילון, בחרו בוילון מבד עבה ואטום.

איפה בדיוק תולים את הווילון? כדי שהווילון יכסה את החלונות בשלמותם, יש למדוד את החלונות כולל המסגרת מכל הצדדים וכן למעלה ולמטה. קחו בחשבון עוד כמה סנטימטרים לטובת המוט של הווילון.

מתי בוחרים? אם אתם מעצבים בית או מחדשים את העיצוב באחד החדרים לו אתם רוצים להתאים וילון, הווילון צריך להיות השלב האחרון בעיצוב, ובמיוחד הבד ממנו עשוי הוילון שצריך להתאים לבדים מהם עשויים האלמנטים המרכזיים בחדר אותו מעצבים – הספות בסלון, המיטה והמצעים בחדר השינה וכן הלאה.

וילונות שקופים או שקופים למחצה? וילונות מבדים שקופים או שקופים חלקית, משמשים אך ורק לעיצוב ויצירת אווירה. למשל, בחדר השינה וילון שקפקף בגוון לבן-שמנת יוצר אווירה רומנטית, וילון ורדרד בחדר הילדים או התינוקות יוצר אווירה של מתיקות ורוך.

וילון בהיר או כהה? בעיקרון, צבע הווילון והדוגמאות שעליו הם עניין של טעם אישי וכאמור מוסיפים הרבה חן ונוי לעיצוב החדר כולו. עם זאת כדאי לזכור שגוונים כהים יוצרים אשליה של הקטנה וגוונים בהירים יוצרים אשליה של גודל. כך שאם אתם מעצבים חדר קטן במיוחד – הימנעו משימוש בצבעים כהים מדי.

טיפ 1:
להזהר משימוש בבדים כהים בחדרים קטנים או שאינם מוארים מספיק, שכן שימוש בבדים כהים מיצר את החדר.

טיפ 2:
נעשה שימוש בבדים שקופים  כאשר אין חלון בחדר בכדי לייצר את האשליה של חלון  ואיוורור.

Please reload

© הסטוק