לשמור על המקרר ותכולתו - בעונה החמה

June 2, 2014

בקיץ אנחנו עושים שימוש מוגבר במקרר הביתי. מקררים משקאות, פירות, מוצרי חלב וכדומה, כדי שיהיו לנו מאכלים ומשקאות צוננים כל העת. מה כדאי לעשות כדי לשמור על המקרר, לייעל את הביצועים שלו וגם לחסוך כסף ולשמור על מוצרי המזון שלנו?

מנקים את המקרר – תחזוקה שוטפת של המקרר תאריך את חייו ותשמור על מוצרי המזון שלנו בצורה מיטבית. כדי לנקות, חובה להוציא את המקרר מהשקע, לרוקן אותו ולנקות באמצעות מטלית, מים חמים, חומץ או חומר ניקוי עדין. אפשר להשתמש בתערובת של חומץ וסודה לשתייה שגם מנקה וגם מונעת עובש – שימו לב להשתמש בכפפות לאורך כל תהליך הניקוי!

מסדרים את המקרר – מניחים את מוצרי המזון בקופסאות אטומות, מפלסטיק או זכוכית. בחרו קופסאות שיש להם מכסים שאוטמים היטב את הקופסה ושהם קלים לפתיחה וסגירה. כדי שיהיה לכם קל לזהות את מוצרי המזון, עדיף לבחור בקופסאות שקופות.

בודקים את המקרר – מדי פעם יש להזמין טכנאי מקררים כדי לערוך בדיקה של גומיות האיטום של המקרר. כאשר הגומייה מתבלה היא מאבדת מגמישותה וחוזקה ואז האיטום נפגע וכתוצאה מכך, האוויר הקר בורח בצורה לא מבוקרת, מה שגורם למקרר להוציא יותר אנרגיה על מנת לקרר. זאת ועוד: כאשר הגומייה אינה אוטמת כראוי, האוויר הקר בורח מהמקרר וטריות המזון נפגעת בהתאם. 

פותחים את המקרר כמה שפחות! אם אתם מתלבטים מה לאכול, תחשבו על כך לפני שאתם פותחים וסוגרים את דלת המקרר. פתיחה וסגירה של דלת המקרר גורמת לשני דברים: הראשון, כשפותחים את המקרר, האוויר הקר יוצא החוצה, המדחס פועל בעוצמה על מנת לשמור על הטמפרטורה של המקרר וככל שחוזרים על הפעולה (פתיחת דלת המקרר) כך גורמים למקרר לעבוד יותר ובהתאמה, הוא מתבלה, עובד קשה, צורך יותר חשמל וכדומה. השני, גומיית האיטום מתבלה בכל פתיחה של המקרר, כאשר פותחים וסוגרים אותו פעמים רבות, לא רק האוויר בורח, אלא גם הגומייה מתבלה מהר יותר, מה שדורש החלפה שלה והוצאות מיותרות.

מציבים את המקרר – במרחק של 15 סנטימטר מהקיר לפחות. מרחק זה דרוש כדי שהחום שהמקרר פולט לא יצטבר בעוצמה מאחורי המקרר ויגרום לו לצריכת חשמל מוגברת, עד 20 אחוז יותר מאשר אם המקרר מוצב במרחק סביר מהקיר.

מקרר הוא לא מדף! מעל המקרר לא כדאי להניח חפצים שונים, ולא משנה הגודל שלהם או המיקום שלהם. חפצים בכל גודל וצורה אשר מונחים מעל המקרר גורמים למקרר עצמו להגביר את צריכת החשמל בעשרות אחוזים, כי הם גורמים לחסימה של נתיבי יציאת האוויר החם מהמדחס של המקרר. 

Please reload

© הסטוק