מתכוננים לקיץ קל וקריר

May 19, 2014

אם נקפיד על מספר כללים, נוכל לחסוך בהוצאות החשמל בימי הקיץ הלוהטים ונשיג בית נעים וקריר גם כשבחוץ חמסין:
 

 1. בודקים את המזגן – אם יש לכם מזגן בבית, זה הזמן לבדוק את תקינותו ובמיוחד לנקות את הפילטרים בהם נצבר אבק רב שחוסם את מעבר האוויר ובכך מוריד את רמת היעילות של המזגן.
   

 2. מתקינים מזגן חדש – אם אתם צריכים להתקין מזגן חדש, התייעצו עם איש מקצוע שידריך אתכם לגבי מיקום המזגן בחדרים (סלון, חדרי שינה), לגבי מדד צריכת האנרגיה וכולי. נתונים אלה יחסכו לכם בטווח הארוך כסף רב ועל כן יש להשקיע בשלב בחירת ורכישת המזגן.
   

 3. מפעילים מאוורר – בשעות העומס, עדיף לבחור במכשירי איוורור שצורכים פחות חשמל ויעילים לא פחות ממנו כגון מאווררים או מזגן נייד. עלות המאווררים (בגדלים שונים) נמוכה משמעותית מעלות המזגן וברשת הסטוק תמצאו מגוון רחב של מאווררים במחירים משתלמים.
   

 4. שוקלים רכישת מזגן נייד - בבתים בהם אין אפשרות להתקין מזגן, או בדירות שכורות, המזגן הנייד פתרון נהדר, כי הוא אינו דורש התקנה ואפשר לנייד אותו ממקום למקום בקלות. ניתן גם לשלוט בטמפרטורה של המזגן הנייד, מה שמביא לחיסכון בצריכת החשמל  ובהתאם מצמצם את חשבון החשמל.
   

 5. דואגים לצל – כדי לחסום את כניסת קרני השמש הישירות הבייתה ובכך לצמצם את השימוש במזגן היקר, כדאי להשקיע בהוצאה חד פעמית של וילונות וצלונים, שלא רק מעניקים צל לבית אלא גם מקררים אותו באופן טבעי. ברשת הסטוק תמצאו מבחר וילונות וצלונים בגדלים שונים שיכולים להתאים לצרכיכם.
   

 6. מאווררים את הבית – בשעות הערב או בשעות הבוקר המוקדמות, בהן עומס החום יורד, והאוויר נעשה מעט קריר יותר, כדאי לאוורר את חדרי הבית, באמצעות השארת חלונות פתוחים ובזמן הזה לתת למזגן לנוח. 
   

 7. כדי לחסוך בחשמל – המזגן פועל ביתר יעילות כשמפעילים אותו באופן קבוע בטמפרטורה של 25 מעלות. כל מעלה פחות מגדילה את צריכת החשמל באופן משמעותי ובהתאם את המחיר שנשלם בעדו.
   

 8. החלפת נורות בבית – נורות פלורסנט מפיצות פחות חום וחוסכות אנרגיה רבה. לקראת הקיץ כדאי להחליף כמה שיותר נורות בבית לנורות פלורסנט.

Please reload

© הסטוק