כיצד לבחור תפוח אדמה מתאים לקומזיץ?

May 12, 2014

הילדים (וגם אתם) מחכים לל"ג בעומר כל השנה, כי אין כמו טעמו של תפוח האדמה שיוצא היישר מהמדורה. אז אחרי שקניתם את כל הציוד למדורה, הגיע הזמן לבחור את תפוחי האדמה הטובים ביותר למדורה, שייצאו פריכים וטעימים ולא קשים ומפויחים? קבלו את העצות של מגדלי תפוחי אדמה.

 

קונים תפוחי אדמה: בארץ גדלים כחמישים זנים שונים של תפוחי אדמה, שלכל אחד מהם תכונות שונות. על מנת להקל על הצרכנים המתלבטים, תפוחי האדמה נארזים מראש באריזות בצבעים שונים על פי השימוש המומלץ בהם: מילוי ואפיה  - צהוב, בישול ומרק  - ירוק וטיגון וצ'יפס – אדום. 

 

גודל תפוחי אדמה אחיד: מומלץ לבחור תפוחי אדמה בגודל אחיד כדי שכאשר מוציאים אותם מהמדורה, כל תפוחי האדמה יהיו מוכנים באותו הזמן וכולם יוכלו לאכול ביחד. שימו לב - אם מניחים במדורה תפוחי אדמה בגדלים שונים, תפוחי האדמה הקטנים יותר יהיו מוכנים מהר יותר ולתפוחי האדמה הגדולים ייקח זמן רב יותר וכתוצאה מזה, חלק מהמשתתפים יצטרכו לחכות לתפוחי האדמה שלהם. 

 

הכנת תפוחי האדמה למדורה: אין צורך לנקב, לחורר, לקלף או אפילו לחתוך את תפוחי האדמה לחצאים. בניגוד למה שנהוג לחשוב, פעולות אלה לא מזרזות את זמן הצלייה. תפוח אדמה שלם יהיה מוכן באותו פרק הזמן שתפוח אדמה חצוי יהיה מוכן. בעיקרון, תפוח אדמה טעים גם ללא שמן או מלח, אבל בהחלט ניתן להוסיף מעט מלח, פלפל שחור ושמן זית למי שאוהב. 

טיפ: אפשר לעטוף כל תפוח אדמה בנייר אלומיניום ולהשחיל שורה של תפוחי אדמה על שיפודי ברזל, מה שיקל על הוצאתם מהמדורה. כדי למנוע מתפוחי האדמה להתפחם יתר על המידה, כדאי להוסיף למדורה גחלים שיעטפו את תפוחי האדמה וימנעו את שריפתם המוחלטת של קליפות תפוחי האדמה.

כמה זמן לצלות: הזמן המקסימלי לצלייתם של תפוחי האדמה במדורה הוא בין 45 דקות עד שעה כדי שהם יתרככו היטב ולא יישרפו. 

Please reload

© הסטוק