נסיעה טובה עם מזוודה ארוזה

May 6, 2014

רגע לפני שאתם מוסרים את המזוודה בדלפק בשדה התעופה, כמה דברים שחובה עליכם להקפיד עליהם כדי שהמזוודה שלכם תגיע בבטחה, ביחד איתכם, ליעד. חופשה נעימה!

 

לאן נוסעים? בודקים לפני הטיסה את הכללים הנהוגים בחברת הטיסות. לכל חברה יש כללים משלה בנוגע לגודל המזוודה שניתן לקחת כתיק נשיאה וגודל המזוודות שניתנות למשלוח בתא המטען או בבטן המטוס וכן למשקל המקסימלי המותר בכל מזוודה כזאת. גם ליעד יש חשיבות. לדוגמה, בטיסות ליעדים מרוחקים כמו ארה"ב, ניתן לקחת מזוודה במשקל עד 23 ק"ג. ביעדים שהמרחק אליהם קצר יותר, המשקל עשוי להיות נמוך יותר. ההקפדה על הכללים, המשקל וגודל המזוודה היא קריטית, כיוון שאם תחרגו חברת התעופה יכולה לחייב אתכם בתשלום יקר בעד משקל עודף.

 

זיהוי המזוודה: בנוסף לתג שתולים על ידית המזוודה ובו כתובים הפרטים שלכם, כדאי מאוד גם להדביק על המזוודה מדבקה ועליה הפרטים שלכם, ויש הממליצים להדביק מדבקה דומה גם בתוך המזוודה. במקרה של אובדן מזוודה, פרטי זיהוי אלה יכולים להקל מאוד על האיתור שלכם ולהשיב אליכם את המזוודה במהירות רבה יותר.

 

כמו כן, לנוחותכם, כדאי להדביק על המזוודה מדבקות גדולות, זוהרות או בצבעים בולטים, כדי שכאשר המזוודה תגיע למסוע בסיום הטיסה, יהיה לכם קל לזהות אותה בין שלל המזוודות שמגיעות.

 

טיפ חשוב ליוצאים מישראל: אל תנעלו את המזוודה עם מנעולים, כיוון שלבודקי הביטחון בישראל יש אפשרות (חוקית) לשבור אותם, מטעמי בטיחות. נעלו את המזוודה באמצעות הרוכסנים שלה. למזוודות קשיחות יש יתרון עצום, כיוון שבניגוד למזוודות בד, הן לא עלולות להיפתח בגלל שתכולתן גדולה ואז העומס גורם להתרופפות הרוכסנים.

 

כשמוסרים את המזוודה: חשוב לשים לב שמקבלים בדלפק מסירת המזוודות פתקית שכוללת אישור מסירת המזוודה שעליה פרטי המזוודה ומשקלה. פתקית זו עשויה לעזור מאוד אם חלילה המזוודה שלכם תלך לאיבוד בדרך ליעד או ממנו.

 

בודקים את המזוודה - בהגעה ליעד: הגעתם בשעה טובה ליעד החופשה שלכם. רגע אחרי שמורידים את המזוודה מהמסוע, בדקו שהמזוודה הגיעה בשלמותה – כל הגלגלים תקינים ונמצאים במקומם, המזוודה שלמה וללא שריטות או קרעים, המזוודה סגורה היטב וכמובן – פתחו את המזוודה ובדקו שכל תכולתה נמצאת כפי שארזתם אותה. במידה ולא – גשו לדלפק חברת התעופה והגישו תלונה. ודאו שאתם מקבלים אישור בכתב על הגשת הדיווח. אישור זה ישמש אתכם לתביעת חברת התעופה ו/או ביטוח המטען, אם הקדמתם תרופה למכה ועשיתם ביטוח מטען לפני שיצאתם מהארץ.

Please reload

© הסטוק