טיפים למנגל מושלם

April 27, 2014

יום העצמאות בפתח וחגיגות הולדת המדינה הפכו זה מכבר לשם נרדף לחג המנגל הלאומי. אז אחרי שקניתם מנגל וגחלים ורגע לפני שאתם מניחים את הבשר על האש, קבלו מאיתנו טיפים למנגל מושלם, ללקק את האצבעות.

 

 1. הרשת של המנגל היא האמצעי החשוב ביותר בזמן המנגל – את הבשר / העוף מניחים עליה כשהיא חמה מאוד. מומלץ להעביר על הרשת חצי בצל טבול בשמן זית (על שיפוד) כדי לשמן את הרשת ולהכינה לצלייה.
   

 2. שיפודים מעץ או ברזל? שיפודי ברזל עמידים יותר והם גם לא עלולים להתלקח ולהישרף. אם משתמשים בשיפודים מעץ (חד פעמיים) כדאי להרטיב אותם במים לפני שמניחים על המנגל וכך למנוע משיפודי העץ להישרף במגע עם הגחלים הלוהטות.
   

 3. כדי להדליק את הגחלים עדיף להשתמש בחומרי בעירה טבעיים ככל האפשר כמו קרטונים קשים.
   

 4. קונים בשר? חשבו כמות של 350 גרם לאדם ותכננו את הקניות בהתאם. עדיף לקנות בשר טרי ולא קפוא, כיוון שלבשר הקפוא מוסיפים מים, מה שהופך את טעמו של הבשר לתפל יותר. בכל מקרה, חובה לקנות ברשת מזון או אטליז שאתם סומכים על הקצב שייתן לכם את חלקי העוף והבשר הטריים והנקיים ביותר.
   

 5. אם משתמשים בחלקי בשר ועוף קפואים – יש להפשיר אותם לפני שמניחים על הגריל.
   

 6. צולים בלי נוזלים! אם אתם משרים חלקי בשר או עוף במרינדה, הניחו אותם על הגריל אחרי ההשרייה במרינדה כשהם לא מטפטפים מנוזלים – אל תניחו את הבשר על הגריל ועליו את הרוטב, כי הנוזלים עלולים לגרום לבשר להתלקח ולהפוך למפויח.
   

 7. אם אתם מכינים על הגריל כמה סוגים של בשר – שימו לב לסדר הנחת הבשרים על האש. קודם צולים את חלקי העוף והבשר הרזים, ואחריהם את החלקים עתירי השומן או חלקים כמו כנפי עוף, כי העור שלהם הוא שמן.
   

 8. כדי לקבל ארומה וטעם מעושנים לבשר - אפשר להוסיף לגחלים גבעולי רוזמרין שיעשו את העבודה.

Please reload

© הסטוק