שומרים וחוסכים: כך תשמרו מוצרי מזון בצורה היעילה ביותר במקרר הביתי

April 21, 2014

המקרר שלכם מבולגן? אתם מרגישים שהפירות, הירקות, הגבינות ויתר מוצרי המזון לא שומרים על מרקמם המקורי לאורך זמן? ייתכן ואתם צריכים לבדוק כיצד אתם מאחסנים את מוצרי המזון במקרר. סידור נכון של המוצרים במקרר ואיחסון נבון יכולים לחסוך אנרגיה ועל הכל בכתבה לפניכם:

 

מתארגנים מראש: כבר בזמן שאתם עורכים את הקניות במכולת או בסופר מרקט, עוד לפני שאתם משלמים בקופה, נסו לארוז את מוצרי המזון בצורה היעילה ביותר שאתם יכולים. חלקו את המוצרים לפי סוגים – ירקות, פירות, מוצרי חלב וכן הלאה – כל מוצר בשקית נפרדת. כשתגיעו הבייתה יהיה לכם קל ומהיר יותר לסדר את המוצרים במקרר.

 

פותחים את המקרר: רגע לפני שאתם מכניסים למקרר את כל הטוב שקניתם, עברו על המוצרים שכבר קיימים במקרר. את המוצרים שפג תוקפם יש לזרוק מייד ומוצרים שמועד התוקף מתקרב, הניחו בקדמת המקרר כדי שתזכרו להשתמש בהם בקרוב. טיפ: כדאי להחזיק במקרר או לידו טוש ולכתוב על המוצרים בבירור את מועד התוקף שלהם, זה יקל עליכם לבדוק ולעקוב אחרי טריות מוצרים שיש להם נטייה להתקלקל במהירות.

 

טמפרטורה: חשוב לדעת שלמקרר אסור להכניס מוצרים קרים, כלומר מוצרים שהטמפרטורה שלהם גבוהה מטמפרטורת החדר. כשמכניסים מוצרים קרים למקרר, גורמים למקרר לעבוד שעות נוספות, מה שמקצר את אורך חייו וגורם לקור המוגבר גם לנזק למוצרי המזון שכבר נמצאים במקרר וחבל.

 

אחסון פירות וירקות: פירות וירקות כדאי להניח על משטח סופג או מגבת נייר, וזאת בכדי לאפשר זרימת אוויר חופשית בין הפירות והירקות, למנוע הצטברות לחות ולהאריך את חייהם של המוצרים.

 

מוצרי חלב: אם יש לכם במקרר תא נפרד בו אתם יכולים לשלוט בטמפרטורה, עדיף להניח את מוצרי החלב בתא זה וכך לשמור עליהם טוב יותר.

 

סדר במקרר: סט מכלי פלסטיק, עם ובלי מכסה, כמו שתמצאו כאן, יכול להעניק לכם תועלת כפולה – מצד אחד מראה מסודר של הפריטים ולא ערימות של מוצרים באי סדר. מצד שני – מוצרים שפתחתם כבר, כמו אורז, יישמרו טוב יותר בקופסת פלסטיק אטומה. גם עוגות כדאי לשמור בקופסאות פלסטיק עם מכסה שסוגר אותן היטב. כיום קיים מגוון עצום של קופסאות ומכלי פלסטיק בצורות וגדלים שונים, והן מתאימות לאיחסון מרקים, נקניקים וכדומה.

Please reload

© הסטוק