מתכוננים לפיקניק

April 13, 2014

יום לאחר ארוחת ליל הסדר ובימי חול המועד, עם ישראל נוהר לפארקים לפיקניקים. יש כאלה שבוחרים בארוחת על טהרת הפשטידות והסלטים, אחרים מעדיפים לנפנף על המנגל. לנו יש טיפים מצויינים לכולם. חג שמח!

 

הפריט הכי חשוב בפיקניק – הצידנית

 

לא משנה אם אתם עורכים פיקניק חלבי או בשרי, כדי שכל מוצרי המזון יגיעו בשלמותם וברמת טריות טובה ונאותה לאכילה – השקיעו פעם אחת בקנייה של צידנית איכותית והיא תשמש אתכם לזמן רב. צידנית טובה עם ידית נשיאה נוחה, גם תמנע את הסרבול ואי הנוחות הכרוך בסחיבת שקיות רבות.

 

כדי להצליח להגיע למקסימום האפשרי של טריות ושמירה נאותה של כל המוצרים שהנחתם בצידניות - רצוי להניח שקיות קטנות של קרח יבש או קרחונים רב פעמיים ששומרים במקפיא עד ההנחה בצידנית.

 

אורזים את הפריטים

 

לוקחים שקיות ניילון פשוטות (כמו שקיות של סנדוויצ'ים) או קופסאות פלסטיק ואורזים כל סוג מזון נפרד – ירקות, בשר/עוף, מוצרים יבשים. כך המוצרים לא יגעו האחד בשני ולא יתפסו את הריחות אחד של השני.

 

ירקות – אם יש לכם אפשרות לחתוך את הירקות בשטח, עדיף לעשות זאת בפיקניק עצמו ולא בבית, כי כך הטריות של הירקות תישמר לאורך זמן. אם אתם מכינים את הסלט בבית – לפחות את הרוטב תכינו בנפרד, כדי שלא תגיעו לפיקניק עם סלט נבול ועייף.

 

פירות – רגישים יותר מרוב הירקות, לכן עדיף ומומלץ להביא אותם בשלמותם ובשטח לחתוך. מי שמעדיף לחתוך את הפירות, ורוצה להימנע מכך שהפירות יגיעו לשטח כשהם מרוטים ובצבע שונה מצבעם המקורי – מומלץ לארוז אותם בקופסאות פלסטיק אטומות לגמרי ולשמור בצידנית בקירור. אפשר אפילו להקפיא את הפירות ועד שתגיעו לשטח, הם יפשירו ממילא וייראו במצב צבירה טוב.

 

מנות אפשריות – סלטים קרים יתאימו יותר לארוחה בחוץ, ואתם יכולים להכין מבחר מרכיבים מראש, ובשטח להניח בקערה, לערבב ולתבל. כך גם תקצרו את זמן ההתעסקות במזון בשטח הפיקניק. אפשר למשל להכין סלט פסטה, סלט עוף וסלט תפוחי אדמה. עדיף להימנע ממאכלים שיש להם נטייה להתקלקל – בעיקר מזונות המכילים מיונז, שמנת, ביצים וכדומה ובמקומם להביא פשטידות שאפשר לאכול בטמפרטורת השטח (ללא חימום).

 

כריכים ופיתות – הדרך הנוחה ביותר לאכול בפיקניקים, שכן בטבע יש נטייה להסתובב ובמיוחד כשמדובר במשפחות עם ילדים שגם ככה לא אוהבים לשבת בשקט. מכינים את המרכיבים הדרושים להרכבת כריכים מפתים ופיתות במילויים עסיסיים, ומרכיבים בשטח את המנות האישיות.

 

קופסאות שימורים – אם אתם לוקחים לפיקניק ירקות מקופסאות שימורים (מלפפונים בחומץ או במלח, תירס, פטריות, חומוס, כרוב כבוש), עדיף שתקחו אותם עם הקופסה, כשהיא עוד סגורה לגמרי. כיום קיימים ברשתות המזון מגוון פירות חתוכים בקופסאות או בצנצנות אטומות ואתם יכולים לקנות אותם כקינוח. רק אל תשכחו להביא פותחן קופסאות!

 

פריטים נוספים שחשוב להביא לפיקניק – הכינו לכם רשימה מסודרת של כל הפריטים שאתם זקוקים להם בפיקניק. את כל הפריטים האלה תוכלו לקנות בכל אחד מסניפי רשת הסטוק – פותחנים (פותחן בקבוק, פותחן קופסאות שימורים), שקיות, מפיות וכלים חד פעמיים (לא לשכוח סכו"ם!), קופסאות פלסטיק לאיחסון שאריות. למקרי חירום כדאי להביא גם פלסטרים. פיקניק מהנה שיהיה לכם!

Please reload

© הסטוק