מה נקנה במתנה לחג?

April 7, 2014

מארחים או מתארחים - מתנות כולם קונים. חג הפסח הוא חג המתנות הבלתי רשמי של ישראל. אז מה יהיו המוצרים המבוקשים ביותר השנה כמתנות לחג ואיך בוחרים מה קונים ולמי?

 

חג הפסח הוא חג המתנות, כי אזרחי ישראל יוצאים וקונים מתנות למארחיהם בערב החג, וביום שאחרי, ובמשפחות רבות נהוגה מסורת להביא מתנות לבני המשפחה, בדגש על ההורים.

 

מסקרים שהתפרסמו באחרונה עולה כי המתנה המועדפת על הישראלים היא כלי בית. רוב הישראלים (למעלה מ-70 אחוז) מעדיפים לקנות סירים, מערכות כלים, כלי הגשה ועוד, בין השאר כי הם יודעים שמדובר בפריטים שימושיים ויעילים בכל בית. גם מצעים נחשבים למתנה פופולארית כי הם מגיעים בסט והם מצרך נדרש בכל בית. הישראלים אוהבים להשקיע ולקשט את הבית בפריטים שונים, כמו תמונות, עציצים, אגרטלים בגדלים שונים עם פרחי משי או פרחים טבעיים. כל שנותר לכם הוא רק לצאת לקניות ולבחור. אז איך בוחרים מתנה לחג?

 

למי קונים מתנות – רצוי לערוך רשימה בבית של האנשים להם אתם צריכים לקנות מתנות. נהוג להשקיע במתנה גדולה למארחים בחג, כיוון שהם משקיעים זמן רב בהכנת הארוחה המפוארת בליל הסדר, ובמתנות קטנות יותר לבני המשפחה האחרים.

 

מתנות לאנשים קרובים – לפעמים, במקום לשבור את הראש, אתם יכולים לשאול את בני המשפחה והחברים הקרובים, האם יש דבר מה שהם רוצים במיוחד השנה. התשובות עשויות להפתיע אתכם מצד אחד וגם לחסוך לכם זמן רב מצד שני ובכל מקרה – שווה לנסות. קחו בחשבון שרוב האנשים יגידו ש"הם לא צריכים כלום והמתנה לא חשובה". למרות זאת, השקיעו זמן ומחשבה בקניית מתנות שיקלעו לטעמם של האהובים עליכם.

 

תקציב למתנות – כדאי להחליט מראש, בהתייעצות עם בני המשפחה (אישה, בעל) על גובה התקציב שרוצים להשקיע במתנות, בהתאם לרשימה שהכנתם בסעיף הקודם. בחנויות הפיתויים גדולים מאוד, לכן עליכם לגייס שליטה עצמית ולא לחרוג מהתקציב.

 

איפה לקנות – רצוי לבחור ברשת שמציעה מגוון רחב של מתנות (כמו רשת הסטוק, כמובן) כך תעמוד בפניכם אפשרות בחירה רחבה. למשל, אם החלטת לקנות לחותנת מערכת כלים, תוכלו לבחור מבין מבחר עצום של מערכות כלים, בגדלים שונים ובמגוון דוגמאות. חשוב לבחור רשת ידועה ואמינה, שמעניקה אפשרות החלפה במידה ומקבל המתנה ירצה להחליף את המתנה שקניתם במוצר אחר.

 

מתנות גם לעצמכם – כשתגיעו לחנות המתנות, במיוחד אם מדובר בחנות גדולה, אתם צפויים להתפתות לקנות גם לעצמכם פריטים כאלה ואחרים. התכוננו לסיטואציה: עברו בבית ותראו מהם המוצרים שאתם באמת צריכים וסמנו אותם לעצמכם. בסך הכל, גם אתם עובדים קשה ומתכוננים לכם ומגיע לכם לפנק את עצמכם ואת ביתכם במתנה יפה.

Please reload

© הסטוק