חג האביב – מתחדשים במצעים

March 31, 2014

אתם לא צריכים לקנות חדר שינה אם מתחשק לכם להתחדש בבית לקראת חג הפסח. מצעים חדשים, בצבעים בהירים ועם דוגמאות מגוונות כמו פרחים, יעניקו לחדר השינה מראה רענן, חדש ומשובב נפש. חג אביב שמח!

 

מצעים הם הפריט המרכזי שיוצר אווירה בחדר השינה. איך בוחרים את המצעים הנכונים לאביב הקרוב?

 

מצעים איכותיים – אנחנו מניחים את גופנו על המיטה מדי לילה, ובעונות החמות אנחנו גם לובשים בגדים קצרים, כך שעור הגוף פוגש ישירות את סיבי הבד של המצעים. בקיץ כדאי לבחור מצעים קלילים מבדי כותנה, פרקל או סאטן, אווריריים, טבעיים ונושמים. בדים אלה מצטיינים בספיגה גבוהה ויש להם מגע נעים עם הגוף.

 

בדקו את צפיפות החוטים כפי שהיא מצוינת על גבי האריזה של המצעים. ככל שצפיפות החוטים גבוהה יותר כך המצעים יהיו רכים יותר ויעמדו זמן רב בכביסות וייבושים. מצעים שיש בהם עירוב של פוליאסטר הם מצעים שאינם מצריכים גיהוץ בכלל, אז קחו זאת בחשבון אם אתם לא חובבי גיהוץ.

 

מצעים צבעוניים ומגוונים – המיטה הזוגית היא מרכז חדר השינה ועל כן המצעים המונחים עליה הם הגורם המרכזי ביצירת האווירה בחדר זה. אם אתם רוצים אווירה רומנטית, תבחרו להניח מצעים פרחוניים, בצבעים רכים ונעימים. אם אתם רוצים אווירה נועזת – תבחרו במצעים בצבעים לא שגרתיים (כמו כחול או סגול עמוק או בורדו חושני) ואם אתם חובבי המראה הקלאסי – הנקי, תבחרו במצעים לבנים, חלקים לגמרי ותוכלו להוסיף להם מעט צבע וסגנון באמצעות אביזרים לפי בחירתכם.

 

המצעים הם אמנם העיקר, אבל בהתאם להם אתם בוחרים את האביזרים המשלימים, גופי התאורה, השטיח והתמונות בחדר – אז כדאי לכם להקדיש מחשבה לבחירתם.

 

כביסה ותלייה של מצעי קיץ – בקיץ רצוי לכבס את המצעים בתדירות גבוהה יותר ובכל מקרה – לפחות פעם בשבוע. מכיוון שמדובר במצעים יותר קלים, אפשר להסתפק בכביסה ב-40 עד 60 מעלות.

 

בקיץ אפשר לחסוך בחשמל ולוותר על השימוש במייבש הכביסה זולל האנרגיה. תולים את המצעים הפוך – כדי למנוע את דהיית גוון הבד וההדפסים שעליו. משתדלים לא להשתמש באטבים שמשאירים סימנים, אלא להניח את המצעים כשהם מקופלים באמצעם. את המצעים מורידים מייד מהכביסה ברגע שהם מתייבשים, כדי למנוע את התקשות הבד. אפשר להניח באותה הצורה את המצעים על מתקן תלייה ביתי, שמניחים בסלון או במרפסת, רצוי בקרבת חלון פתוח.

 

Please reload

© הסטוק