לא יוצאים מהכלים בחגים

March 25, 2014

ההכנות לחג הפסח הם תקופה נהדרת לחדש את כלי הבית: לזרוק את הכלים שכבר התיישנו ולרכוש במקומם חדשים וטובים שישמשו אותנו נאמנה לאורך זמן. איך בוחרים מהמגוון העצום את הסירים שישמשו אותנו טוב ביותר?

 

כלי בישול מאלומיניום: כלי בישול עשויים מאלומיניום הם הכלים הזולים ביותר בין המבחר והם קלי המשקל ברשימה. כלים עשויי אלומיניום מתאימים במיוחד למזונות פשוטים שמצריכים בישול מהיר. הם לא מתאימים למזונות שבישולם דורש פיזור חוזר. כלי בישול מאלומיניום מתאימים במיוחד לבישול פירות ים.

 

כלי בישול מנירוסטה: בדרך כלל בעלי תחתית כפולה שאוגרת חום ומסייעת לפיזור חום אחיד בזמן הבישול. כלים מנירוסטה כבדים לפחות פי 2 מכלי האלומיניום והם ידיות עמידות וחזקות יותר. כלי בישול מנירוסטה מתאימים למאכלים שמצריכים בישול ארוך ואינסטיבי והם בעלי עמידות גבוהה. כלי בישול מנירוסטה מעולים גם לאידוי.

 

מחבת טפלון או ציפוי קרמי: מחבת עם שכבה עבה של ציפוי טפלון או ציפוי קרמי מתאימה להכנת מאכלים מטוגנים (אך לא טיגון בשמן עמוק) ובאמצעות טיגון במחבת מסוג זה השמן פחות נספג במאכלים, כך שזה בוודאי בריאותי יותר. מחבת מטפלון או מציפוי קרמי דורשת שימור נכון באמצעות ניקוי עדין בספוגית רכה ולא בסקוטשברייט או צמר פלדה. כדאי לנקות את המחבת מייד לאחר הבישול, כדי ששאריות המזון יוסרו בקלות והניקיון לא יכלול שפשוף חזק של הכלי.

 

מחבת ברזל: מחבת כבדה במיוחד שמתאימה במיוחד למאכלי בשר שדורשים סגירה, לעוף, דגים ופירות ים.

 

כלי בישול מנחושת: כלי בישול מנחושת הם כלים יקרים במיוחד בזכות איכותם הגבוהה והיכולת שלהם להחזיק מעמד שנים רבות. אך לכלי נחושת יש גם חסרונות רבים, מעבר למחיר הגבוה שלהם: הם דורשים טיפול מיוחד ועדין, הברקה מעת לעת ועוד. גם את הבישול בכלי הנחושת אין לעשות ישירות, אלא מעל פלטה מברזל יצוק. בקיצור, אם אתם לא חייבים לבשל בכלי בישול מנחושת – עדיף לכם להסתפק בכלי בישול מנירוסטה שהם טובים מאוד ויקרים הרבה פחות.

Please reload

© הסטוק