מתחדשים בחגים עם מערכת כלים

March 17, 2014

בעבר היה נהוג לקנות מערכת כלים חגיגית ולהוציא אותה מהארון פעמיים בשנה, בראש השנה ובפסח. כיום, כשכלי הבית מוצעים במחירים כל כך משתלמים, אפשר לקנות מערכת כלים יפה ואיכותית ולהשתמש בה בהנאה. וזו גם מתנה נהדרת למארחים שלכם.

 

בעבר, כשכלי הבית היו מצרך יקר, היה נהוג לקנות מערכת כלים חגיגית שכוללת צלחות, למנה ראשונה ועיקרית, קעריות וגם סכו"ם, ולהוציא אותה מהארון פעמיים בשנה – בראש השנה ובפסח. לשומרי המצוות היה משנה תוקף למנהג זה, מפני שמערכת הכלים החגיגית שימשה אותם אך ורק בחגים, והכלים עברו הגעלה מיוחדת, במיוחד כמובן לקראת פסח, כדי להבדיל את הכלים מהחמץ. אבל גם במשפחות חילוניות, המנהג היה כל כך מוכר ומקובל, כך שרבים מאיתנו עוד זוכרים שהאורחים הוזהרו על ידי המארחים לשמור על כלי הבית, כדי לשמור על מערכת הכלים בשלמותה.

 

כיום, המצב שונה לחלוטין. מערכות הכלים מוצעות במגוון עצום של עיצובים ומחירים, כך שכל אחד ואחת יכולים להרשות לעצמם להתחדש בחג עם מערכת כלים יפה ומרשימה, במחירים משתלמים. לא משנה איך תבחרו לעצב את שולחן החג שלכם, מערכת כלים תעמוד במרכזו. לאור העובדה שהמחירים כיום יחסית זולים, גם תוכלו לעצב שולחן לפי קונספט – לבן, פרחוני, אותנטי וכולי – בהשקעה סבירה יחסית במערכת כלים שתהיה תואמת לקונספט שבחרתם.

 

זאת ועוד – תהליך הגעלת הכלים לפני פסח הוא תהליך מורכב ודורש השקעה רבה. פעמים רבות תגלו שעדיף לחסוך את הטרחה העצומה וההוצאות הכרוכות בה ופשוט לקנות מערכת כלים חדשה. זה יותר משתלם, יותר נוח וגם זוכים בכלים חדשים ונוצצים לחג שכולו התחדשות.

 

לפי סקר שנערך באחרונה בבתי כלבו בישראל מתברר שמערכות כלים הם עדיין המתנה הפופולארית ביותר למארחים בחג. הסיבה לכך שהמתנה נשארת פופולרית היא מפני שכלי בית תמיד נחוצים בבית בו מארחים ובנוסף לכך, כיום שאפשר להשיג מערכת כלים שלמה במחירים טובים, אפשר לקנות מתנה מרשימה במחיר משתלם מאוד.

 

מה כדאי לקנות? אם אתם נוהגים לארח בתדירות גבוהה ומספר המשתתפים בארוחות נע סביב 10 משתתפים, כדאי לקנות מערכת ל-12 סועדים. אם המערכת שבחרתם מוצעת בגרסה של 6 סועדים, כדאי לקנות 2 ולשמור בצד את הכלים הנותרים. אל חשש, טיבם של כלים להישבר, כך שבמוקדם או במאוחר תשתמשו גם במערכת הכלים השנייה במלואה.

 

מה צריך לבדוק? אם אתם נוהגים להדיח את הכלים במדיח כלים, בדקו שהכלים שבחרתם עמידים למדיח או שמותר להכניס אותם למדיח.

 

חג שמח!

Please reload

© הסטוק