מרעננים את הבית עם מגבות חדשות

March 10, 2014

חג הפסח המתקרב בצעדי ענק גורם לרבים מאיתנו לרצות לחדש ולהתחדש. רכישת מגבות חדשות לרחצה ושימוש יומיומי היא אחת הקניות היעילות והפופולאריות. אז איך בוחרים מגבות ושומרים עליהן לאורך זמן?

 

חג הפסח המתקרב ותקופת האביב גורמים לרבים מאיתנו לרצות לחדש את מראה הבית (ולא רק לנקות אותו היטב לקראת החג) ולרענן את ארון המגבות שלנו. מגבות, במיוחד כשהן תלויות בחדר האמבטיה, או מקופלות יפה בארון, תורמות הרבה למראה של חדר הרחצה. זאת ועוד: מגבות הן הפריט הכי שימושי בבית, מפני שאנחנו משתמשים בהן לפחות פעם או פעמיים ביום.

 

אז איך בוחרים מגבות? כיום קיים מבחר רחב של מגבות, במגוון מחירים ובשלל עיצובים. אך כמו בקניית מצעים גם כאן חשוב להקפיד קודם כל על האיכות. מגבת גוף, מגבת פנים ומגבת ידיים, הן מוצרי טקסטיל רגישים, שהמגע שלהם חייב להיות נעים לכם. לכן, חשוב לקנות מגבות במקום מוכר (כמו ברשת הסטוק כמובן) שמציע גם מבחר וגם איכות.

 

משקל המגבת: גם אם אין לכם ניסיון בקניית פריטים לבית, יש כלל אחד שקל לזכור ואם תשמרו עליו בקפידה, תזכו במגבות איכותיות שיחזיקו מעמד גם אחרי כביסות רבות (ומייד נדבר גם על הכביסה). ככל שהמגבת כבדה יותר – כך היא איכותית יותר. מגבת איכותית היא מגבת מכותנה בתפירה צפופה. ככל שצפיפות החוטים גבוהה יותר, כך המגבת עבה יותר וסופגת יותר. מגבות מכותנה סרוקה (כותנה שסורקה במהלך התפירה שלה) הן מגבות נעימות יותר.

 

רצוי שמשקל מגבת גוף איכותית יהיה לפחות 400 גרם, וכאמור ככל שהמשקל יהיה גבוה יותר, כך תזכו במגבת איכותית יותר.

 

שימו לב ליצרן – כשמדובר ביצרן מוכר, ממפעל גדול ובעל שם, כך גבוהה הסבירות שהחוטים והצבעים בהן משתמשים לייצור המגבת איכותיים יותר והמגבת תמעט להתכווץ וצבעיה ידהו פחות. יצרן מוכר גם יצרף לכל מגבת תווית ובה הוראות כביסה. כדאי לשים לב ולהקפיד גם לכבס את המגבת בהתאם להוראות הניתנות.

 

כביסה – מגבות באופן כללי חובה לכבס לפני השימוש הראשון. המהדרין, משרים את המגבת במים למשך לילה שלם ואז תולים לייבוש ומכבסים כרגיל. הסיבה שמכבסים את המגבת לפני השימוש הראשון היא לשחרר את הסיבים שמתקשים בה במהלך הייצור.

 

רבים נוהגים לכבס מגבות בהרתחה, אך האמת היא שאין בכך צורך אמיתי, אפשר בהחלט להסתפק בכביסה רגילה בטפרטורה של 30 מעלות. כמובן שחובה, כמו בכל כביסה, להקפיד על הפרדה בין מגבות לבנות לצבעוניות.

 

כבסו מגבות כשהן לחות אך לא רטובות, ובכלל אל תשאירו מגבות רטובות בסל הכביסה כי המים עלולים לייצר חיידקים שקשה להיפטר מהם והם גם מחלישים את סיבי המגבת.

 

ייבוש המגבות - רבים מעדיפים לייבש מגבת באוויר הפתוח ובשמש, בדרך כלל שיטה זו גורמת למגבות להתקשות. למרות המחיר הגבוה יחסית של שימוש במייבש כביסה, כשמדובר במגבות עדיף לייבש מגבות במייבש כביסה כיוון שייבוש באופן הזה מעניק למגבת ייבוש מלא, רכות וגם שומר על נפח המגבת.

 

Please reload

© הסטוק