האם את יודעת כמה באמת קרם לחות את צריכה לשים?

March 3, 2014

מהי כמות השמפו האידיאלית עבור שערך? ידיעה והיכרות של הכמויות המדויקות של מוצרי הטיפוח יכולה לחסוך לכם הרבה כסף ולמנוע בזבוז יקר. מדריך:

 

קרמים:

1. דבקו ב"כל המוסיף גורע" - קבלו כלל אצבע שינחה אותנו לאורך השימוש במוצרי הטיפוח השונים: "כל המוסיף גורע". קחו בחשבון שיש גבול ליכולת ההכלה והקליטה של העור את מוצרי הלחות והטיפוח. עודפי לחות רק יסתמו נקבוביות ויגרמו לפנים להראות לא נקיות ואולי אף לפתח פצעונים בגלל סתימה של הנקבוביות. לכן, שימוש נכון בכמויות הוא לא רק חסכוני אלא גם חשוב לשמירה על העור ומניעת נזקים עתידיים.

 

2. לכו בעקבות האצבעות - קרם לחות ליום רצוי לקחת עם קצה האצבע (או באמצעות ספטולה - שהיא מעין "כפית" קטנטנה מפלסטיק המסייעת להנחת הקרם, ללא מגע אצבע בקרם הלחות עצמו והיא מאוד היגיינית) ואז ולהניח מספר נקודות על הפנים ולהספיגן.

 

עם זאת, כל אחת צריכה להקשיב לעור שלה, אם את מרגישה שהעור עדיין צמא וזקוק לעוד לחות, הוסיפי מעט חומר. עדיף שתוסיפי מעט, מאשר שתשימי יותר מדי.

 

ניקיון העור:

3. חיסכון בניקיון. אם את משתמשת במי פנים, הפכי את הבקבוק פעמיים על פיסת צמר גפן. הכמות שתתקבל בהחלט תספיק לניקוי יסודי. בסבונים שמגיעים במיכל הכולל פיה או משאבה - לחיצה אחת עליהם תספיק. ככלל, העדיפי לרכוש סבונים וקרמים המגיעים במשאבה כחלק מהמגמה של חברות הטיפוח לעזור לצרכניות לדייק בכמויות, שמסייעת גם לך לחסוך חומר יקר.

 

4. לא רק בזבוז, גם שמירה על העור. שימוש יתר במוצרי ניקוי לפנים עלולים לייבש ואף לגרום לקילוף קל, לכן המינון לא רק מונע בזבוז ויותר חיסכון אלא גם שומר על עור הפנים. בכל מקרה, חשוב לסיים את פעולת הניקוי בעזרת לחות.

 

שיער:

5. חסכון בשמפו ומרכך. חשוב שתתאימי את סוג השיער למוצר בו את משתמשת. אלו לא צריכים להיות המוצרים היקרים בהכרח, אלא הנכונים לסוג שערך. בכל מקרה כדאי להקפיד על הפרש של יום בין החפיפות, יאפשר ללחות המופרשת מהקרקפת לשמן ולרכך חלק גדול יותר מהשערה ועל ידי כך למנוע את התייבשות השיער. בחפיפה מומלץ להשתמש בשמפו לשיער יבש ובמרכך.

 

הקפדה על חפיפה בתדירות המתאימה לסוג השיער, תשמור על בריאותו וחיוניותו.

 

6. שמפו ומרכך בגודל כדור פינג פונג. אז כמה שמפו וכמה מרכך באמת צריך? רצוי להניח כמות של קצת פחות מגודל כדור פינג פונג. מדד אחר לפיו תוכלי לדעת כמה חומר מספיק לניקוי יסודי: הניחי מעט חומר ותבחיני אם יש כיסוי של כל השיער עד להקצפה. אם השמפו מקציף סימן שהשיער כבר נקי.

 

7. חושבת שכמות נדיבה במיוחד של מרכך תגביר את פעולתו? את טועה. כמות גדולה מדי לא תועיל לשיער ואף תיגרע כי המראה יכול להיראות לא נקי ואף משומן. או במילים אחרות: שמת מרובה – לא תפסת!

 

 

Please reload

© הסטוק