איך בוחרים מחבת?

February 17, 2014

אתם רוצים לטגן חביתה או אומלט מושקע? החלטתם להקפיץ ירקות ורצועות עוף? אולי בכלל מתחשק לכם פנקייק? לכל מטרה יש את המחבת המתאימה. לפניכם עצות טובות בבחירת מחבת.

 

גודל המחבת

יש מחבתות בשלל גדלים. אם יש לכם מקום בארונות המטבח, אתם יכולים להרשות לעצמכם לרכוש מספר סוגים, כולל מחבת לחביתה אישית (מחבת בגודל 14 סנטימטר). אם אין לכם מקום, או תקציב כמובן, עדיף לבחור מחבת בגודל 24 עד 30 סנטימטר, שהיא מחבת בינונית-גדולה שתספיק לאומלט לכל המשפחה או לטיגון מאכל אהוב אחר.

 

עומק המחבת

מחבת למאכלים שאין להם נפח מיוחד, יכולה להיות שטוחה. אבל אם אתם מתכוונים לטגן מאכלים בשמן עמוק, עליכם לבחון את עומק המחבת. כך לדוגמה, אם אתם רוצים לטגן צ'יפס.

 

ציפוי המחבת

רצוי לבחור מחבת שיש עליה מדבקה שמציינת שהמחבת היא NON STICK - - כמו במחבת בתמונה כאן. מחבת כזאת, או מחבת עם ציפוי קרמי מצטיינת בעמידות גבוהה ועם טיפול נכון, היא יכולה להחזיק מעמד גם שנים במטבח הביתי. כמו כן, יש לוודא שאין במוצר מתכות מסוכנות שמתחמצנות תוך כדי בישול לתוך המזון כגון עופרת. את כל הסימנים ואת הרכב החומר - יש על המחבת עצמה או בחבק הקרטון הצבעוני שעוטף אותה. מחבת זו בחור ציפוי עמיד ככל הניתן ובכל מקרה לא כדאי לנהוג בו באגרסיביות רבה. חשוב שהמוצר יהיה ללא PFOA או מתכות כבדות כמו עופרת וקדמיום.

 

משקל המחבת

מחבת כבדה משמשת לבישול של מאכלים שדורשים בישול ארוך על אש קטנה או גבוהה, למשל סטייק. מחבת קלה מתאימה לשימוש קצר ויומיומי.

 

ידיות המחבת

בבחירת המחבת יש לתת תשומת לב מיוחדת לשני דברים: הראשון, שידית האחיזה נוחה לכם, במיוחד אם מדובר במחבת שמשמשת להקפצת ירקות או רצועות עוף. השני, ידית המחבת צריכה להיות מבודדת חום מהכלי עצמו. כלומר, שאתם תוכלו לאחוז בה בקלות ובנוחות ובלי להיכוות כשאתם נוגעים בה בעת הבישול או מסירים את המחבת מהאש. אם אתם רוצים להכניס את התבנית לתנור, עליכם לוודא שהחומר ממנו עשויה הידית חסין אש ועמיד לחום הגבוה של התנור, אחרת הידית תימס!

 

מחבתות ייחודיות

מחבת פסים – נקראת גם מחבת צלייה או גריל, כי יש בה פסים שמפרידים בין הבשר לנוזלים ומבטיחים צלייה איכותית של הבשר.

 

איך מנקים מחבת?

קצת אחרי הסרת המחבת מהאש, כשהיא מתקררת מעט (כלומר עדיין חמימה), מניחים את המחבת עם מעט מים חמים וסבון כלים להשריה קלה. מחכים מעט ואז מנקים בספוגית, ולא בצמר פלדה או סקוטשברייט כי אלה עלולים לשרוט את המחבת. שריטות במחבת, הן הרבה מעבר לחוסר אסתטיקה: שריטות עלולות להעביר דרך חריציהן חומרים רעילים מציפוי המחבת למזון המתבשל במחבת.

Please reload

© הסטוק