חוסכים חשמל בחורף

February 3, 2014

בחורף מפעילים אמצעי חימום, מחממים מים לרחצה ונמצאים שעות רבות בין כותלי הבית. 6 דרכים לחסוך בהוצאות חשבון החשמל

 

חימום הבית

 

אם אתם מרגישים שאתם מפעילים את אמצעי החימום שבחרתם, אבל הבית לא מתחמם היטב – זה הזמן לבדוק שחלונות הבית אטומים כהלכה. מספיק שיש חריצים בתריסים או בחלונות החדרים והאוויר החם שאתם משקיעים בו ממון רב, יברח החוצה, והלכה ההשקעה.

 

לא סומכים רק על חימום

 

מתלבשים היטב – גם בבית בפיג'מה חמה וגרביים – וכך אפשר לחמם פחות את הבית באמצעים היקרים. אפשר ורצוי מאוד גם לשתות משקאות חמים, שמחממים את הגוף טוב יותר מכל תנור ומזגן. אגב, הידעתם שחימום מים בקומקום חוסך לכם כסף? כאן תמצאו קומקומים נפלאים שגם יעשו לכם חם בגוף וגם חם בלב, בגלל תחושת הנוסטלגיה שמעביר העיצוב המקסים שלהם.

 

משקיעים בקומקום החשמלי

 

אם אתם מעדיפים לחמם מים בקומקום החשמלי, שימו לב שאתם מנקים אותו כהלכה בתכשירים ייעודיים או בכף מלח לימון ומים. כדי לחסוך באנרגיה, אל תמלאו את הקומקום שלא לצורך. אתם רוצים לשתות כוס תה? הכניסו לקומקום כוס עד כוס וחצי. המים יתחממו במהרה ואתם תחסכו חשמל ותאריכו את חיי הקומקום.

 

מאירים את הבית

 

עדיין משתמשים בנורות הישנות? חבל על הכסף שלכם. כיום, ההפרשים במחירים בין הנורות ה"רגילות" והזולות לבין הנורות החסכוניות הצטצמם מאוד ואילו החיסכון העצום – שימו לב 70 אחוזים! – נשאר. אנחנו שוהים שעות ארוכות בבית בחורף, ונורות חסכוניות גם מחזיקות מעמד זמן רב יותר, לפעמים יעברו חודשים עד שצריך להחליף נורה, וגם חוסכות הרבה כסף בחשבון החשמל. גם המבחר של הנורות החסכוניות, פלוארסנט או הלוגן, רחב ומציע לכם נורות בעוצמות שונות, עם גוון לבן או עמום יותר. אתם רק צריכים לבחור – ולחסוך.


מכבסים ומייבשים

 

ככל שהטמפרטורה בחוץ גבוהה יותר – כך נדרשת למכונת הכביסה פחות אנרגיה לחמם את המים. כשמתאפשר, העדיפו לכבס בשעות היום, אז הטמפרטורה גבוהה יותר בחוץ, מאשר בשעות הלילה.

 

מייבש הכביסה הוא אחד המכשירים הכי זוללי חשמל בבית. אם יש לכם מקום לתליית כביסה, התקינו לו מחסה וכך תוכלו לייבש בחוץ. מי שרוצה לייבש בבית, שממילא מחומם היטב, יכול לקנות מתקן לייבוש ביתי ולהציב אותו בחדר המגורים. כך בזמן שאתם מתחממים לכם בהנאה, גם הכביסה תתחמם ותתייבש.

Please reload

© הסטוק