על הסכין: מדריך לסכיני מטבח

January 27, 2014

עומדים מול המבחר הענק של הסכינים ולא יודעים אילו סכינים לבחור?

המדריך שלנו יסביר לכם אילו סכינים אתם צריכים אם אתם טבחים מתחילים ואילו סכינים קיימים לטבחים המתקדמים
 

בחירת סכין
לפי 3 פרמטרים עיקריים: ייעוד הסכין, גודל הסכין ומשקל הסכין. את הסכין בוחרים לפי נוחות המשתמש, למשל מבחינת האורך והגודל של הידית. כל אחד והסכין שנוחה לו במיוחד. סכין שכבדה מדי עבור המשתמש, יכולה להעיק בזמן הכנת המזון, סכין קצרה מדי עלולה לגרום לפציעות, כי הלהב קרוב מדי לעור.

שומרים על הסכין
סכין טובה יכולה לשמש אתכם שנים רבות אם תקפידו לשמור עליה. ראשית, יש לנקות אותה מייד לאחר כל שימוש במים חמים וסבון כלים. לא מומלץ להכניס למדיח, כי המים הקשים עלולים להשאיר על הלהב כתמי אבנית ובנוסף הסכין עלולה לקבל מכה מכלים אחרים במדיח.  כדי שהסכין לא תקהה עדיף לנגב אחרי הרחצה במטלית רכה ולא להשאיר אותה לייבוש במתקן הכלים.
 

סכינים הכרחיים במטבח:

 

סכין שף - חובה במטבח, שמתאימה כמעט לכל מטרה. אם אתם מוגבלים במקום או בתקציב – זוהי הסכין הבסיסית לבישול. סכין שף היא סכין גדולה, בעלת להב כבד באורך של 15-30 סנטימטר.

 

סכין לחם / סכין משונן – להב משונן מתאים לחיתוך מוצרים כמו ירקות, מאפים, לחם ופירות שמבחוץ הם קשים ומבפנים הם רכים. סכין מתאימה לשימוש הביתי – החל מ-15 סנטימטר.

 

סכין ירקות (נקראת גם סכין עזר) – סכין בעלת להב חלק וקצר שמתאימה לכל מוצר שהחיתוך שלו לא מצריך החזקה של סכין גדולה במיוחד. סכין מתאימה לשימוש ביתי – 15 סנטימטר ומעלה.

 

סכין בשר – סכין עבה שהלהב שלה מתעקלת כלפי מעלה והידית יציבה במיוחד, כדי למנוע החלקה. סכין בשר טובה גם לניקוי הבשר מעצמות ושומן. שימו לב שבשר קפוא אסור לחתוך לפני שמפשירים, לשם כך יש סכין מיוחדת אחרת.

 

סכין פריסה – סכין צרה, ארוכה וחלקה שמאפשרת לחתוך נתחי בשר בצורה יפה מבלי לפגוע במרקם הבשר. הסכין מתאימה לשימוש בגושי בשר או עוף לפני הכנתם (למשל, לחתוך דק חזות עוף לפני הכנתם במרינדה או כשניצל) ואחרי הכנתם (למשל רוסטביף או פסטרמה).

 

סכין דגים – סכין בעלת להב דק מאוד שתפקידה להפריד את בשר הדג מהעצם.

 

סכין גבינה – סכין עם חורים בלהב שמונעים חיכוך בין הגבינה לסכין וכך הגבינה לא נדבקת לסכין.

 

סכין למריחה – סכין בעלת להב חלק שמשמשת למריחת גבינות רכות, שוקולד וממרחים שונים. כשבוחרים סכיני מריחה, הכי חשוב לבחון עוד בחנות את האחיזה של הסכין, כיוון שרוב הסיכויים שבסכין זו תשתמשו פעמים רבות.

 

ועכשיו, בחרו לכם מה תרצו לעשות – לפרוס בשר או ירקות? להכין כריך ולמרוח שכבה עשירה של גבינה או שוקולד או אולי בכלל תרצו לחתוך סלט? שיהיה לכם בתיאבון!
 

Please reload

© הסטוק