איך להעסיק את הילדים בחורף?

January 13, 2014

החורף הוא תקופה מאתגרת להורים: בחוץ קר ורטוב ואי אפשר ללכת מהגן לשחק בגן השעשועים ולהעביר זמן מחוץ לבית. עם קצת הכנה ויצירתיות אתם יכולים להעסיק את הילדים ולהפוך את החורף לעונה משפחתית נעימה במיוחד. קבלו חמישה רעיונות לאחר צהריים כיפי ויצירתי עם הילדים.
 

1.בישול עם הילדים – אתם לא צריכים לקנות את הספר "ילדים מבשלים" כדי להעביר אחר צהריים כיפי עם הילדים במטבח. פשוט תשאלו אותם מה הם היו רוצים ללמוד לבשל – ושתפו איתם פעולה, תוך השגחה מתמדת שלכם, ההורים. תנו ליצירתיות להם לבוא לידי ביטוי, למשל אם הם רוצים להכין עוגה ולצייר עליה. כשכולם ביחד חותכים, מערבבים ומוזגים – נוצרת חוויה משפחתית מגבשת שאחריה,  יש גם בונוס – ארוחת ערב שממילא הייתם צריכים להכין. מגוון עצום של אביזרי בישול בטיחותיים למטבח - כאן.
 

2. מגרש משחקים בסלון – אם יש לכם סלון גדול וראש פתוח, הזיזו את הרהיטים כמה שיותר קרוב לקיר והפכו את סלון הבית למגרש משחקים. גם צעצועים מתנפחים מהקיץ יכולים לשמש משחקים במקרה הזה, וכמובן נדנדה, מגלשה וכל מה שיש לכם בדרך כלל בחצר הבית. הילדים ישחקו, ייהנו ויוציאו הרבה אנרגיות, כמו שצריך, במקום להתכרבל, שוב, מול הטלוויזיה.
 

3. הכינו אלבומי תמונות – בימינו רוב התמונות שלנו נמצאות על המחשב או בסמארטפונים ואנחנו בקושי מדפיסים ומסדרים אותן באלבומי תמונות, כפי שהורינו עשו עבורנו. הפתיעו את הילדים והדפיסו את התמונות שלהם, וכעת שבו ביחד והכינו לכל ילד אלבום תמונות. הדביקו ביחד את התמונות ותנו לילד לצייר או לכתוב ליד כל תמונה היכן היא צולמה ופרטים אחרים, כך שיווצר אלבום זכרונות מקסים לכולם. כאן תמצאו מבחר כלי כתיבה.
 

4. שחקו במשחקים של פעם – גם אתם ההורים הייתם ילדים, ואתם ודאי זוכרים כמה כיף היה לבנות מגדל קלפים, להרכיב פאזל ענק, רמי קוב ודומינו. משחקים יצירתיים כאלה תורמים גם להתפתחות של הילד וגם יכולים להעביר שעות ארוכות בזמן איכות משותף להורים וילדים. הציעו גם פרס למי שיזכה, כדי לאתגר את הילדים ולהעניק לכם תחושת ניצחון והעצמה. מגוון משחקים תמצאו כאן.
 

5. מסיבה ביתית – אתם לא יכולים לראות את הילדים יושבים מול הטלוויזיה ואפילו גם הם משתעממים מדורה ובוב הבנאי בפעם המיליון? צודקים! הגיע הזמן להפעיל אותם, בפעילות גופנית שגם תתרום להם וגם תעסיק אותם. אתם ההורים צריכים לשמש דוגמה אישית במקרה הזה, ולהשתתף במסיבה. תנו דרור לדימיון של הילדים, הזמינו אותם להתחפש לכוכבים שהם אוהבים, להמציא שירים ולערוך ביניהם תחרות "כוכב נולד" מקורית. הכל אפשרי.
 

יש לכם עוד רעיונות איך להעסיק את הילדים בדרכים מקוריות? ספרו לנו בפייסבוק שלנו. חורף נעים ומאתגר שיהיה לכם!

Please reload

© הסטוק