איך מכינים חליטת תה טעימה?

December 24, 2013

החורף הוא הזמן המושלם לשתיית תה חם, מהביל ועשיר בטעם. תה איכותי במיוחד יתקבל מקומקום תה עם מסננת. לפניכם הטיפים הטובים ביותר להכנת תה בעל תה מרוכז ונפלא שיחמם לכם את הלילות הקרים.

 

1. השיטה -  הכי טובה, פשוטה ויעילה להכין חליטת תה היא להשתמש בקומקום תה עם מסננת. בקומקום כזה, עלי התה יכולים להתנועע במים וכל מתקבל תה בטעם טבעי של התה המתקבל –מרוכז ונפלא. את העלים ניתן לסנן בנוחות, מייד לאחר ההכנה.

 

2. מים טריים בלבד! המים מהווים 99% מהמשקה ועל כן לטעם שלהם יש השפעה מכריעה על טעמו של התה. כדאי להשתמש במים מסוננים (ממכשירי תמי 4 ודומיו), או במים שהורתחו זמן קצר לפני הכנת התה. מים טריים, מורתחים או מסוננים, יתרמו למראה הצלול של התה ולטעם עשיר במיוחד.

 

3. כלים מחוממים. כדאי לחמם את הכלים בהם אתם מכינים את התה מראש: שופכים מעט מים רותחים לתוך הקומקום, הקומקום יתחמם במהרה ואז שופכים את המים ומתחילים בתהליך הכנת התה. המשקיענים ישפכו מעט מים רותחים גם לספלים.

4. כתב כמויות. כל ספל תה דורש כף גדושה של תפזורת תה ומים. אם אתם מכינים 4 כוסות, למשל, שימו 4 כפות גדושות תה 4 כוסות מים. אם הטעם מרוכז מדי, נסו להוסיף מים או להפחית בכמות תפזורת התה. לאחר זמן קצר, תלמדו בעצמכם מה הכמות הדרושה על מנת להכין את התה בטעם המתאים לכם ביותר.  

 

5. משך החליטה. זמן החליטה הוא זמן ההשרייה של עליה התה במים. חליטה ארוכה מדי תגרום לתה לקבל טעם מר, לכן יש להוציא בזמן את עלי התה מן המים.


 • תה ירוק: 1-2 דקות.
• 
תה ילונג: 2-3 דקות.
• 
תה שחור: 3-5 דקות.
• 
חליטות צמחים: 5-10 דקות.

 

6. אחסון נאות. אם מאחסנים כיאות את תפזורות התה הן יכולות להישמר למשך חודשים ארוכים ועד שנה! האויבים הגדולים של התה הם: חמצן, לחות ואור. ולכן, אחרי שסיימתם להשתמש בתערובת, עליכם לסגור היטב את האריזה ורצוי להניח בקופסה אטומה. את התה שומרים בארון קריר, יבש וחשוך ובשום פנים ואופן לא במקרר.

 

אז שתו תה בהנאה ושיהיה לכם חורף נעים, חמים וטעים.

Please reload

© הסטוק