כל אחד והמשקה שלו

December 17, 2013

המים חיוניים לגופנו, היין נעים לחיך ושניהם תורמים לבריאות!

 

להגשת משקאות מסוגים שונים בכוסות מתאימות יש יתרונות רבים ובראשם שניים בולטים: יופי ההגשה בכוס מתאימה והעצמת חווית השתייה.  מחקרים מוכיחים שכאשר השתייה זמינה לנו ונעימה לנו – כך נשתה יותר. המלצת הרופאים: יש לשתות לפחות 8 כוסות מים ביום. שתיית המים חיונית לגופנו כי היא מסייעת לתפקוד מערכת העיכול, למערכת הדם ולשמירת טמפרטורת הגוף. הדבר חשוב במיוחד בעונת החורף שבה באופן טבעי אנחנו לא מרגישים צמא, אבל הגוף בהחלט זקוק לנוזלים.

 

לשתיית יין ולצריכה מתונה של אלכוהול יש יתרונות בריאותיים. מחקרים פורצי דרך שהתפרסמו כבר בראשית שנות התשעים גילו שצריכת מתונה של אלכוהול – ובדגש על יין אדום - מסייעת להורדת הסיכון למחלות לב! מדובר בממוצע בכוס יין אחת ליום. ביין האדום יש נוגדי חימצון שמסייעים לבריאות הלב

 

 

איך בוחרים כוסות לשתיית אלכוהול?

 

כשמדובר במשקאות אלכוהוליים חשוב לדעת שמבנה הכוס (ובמיוחד היקף פתח הכוס) משפיע על חווית שתיית המשקה מכל סוג. למשל, שמפניה ומשקאות מבעבעים כדאי להגיש בכוסות גבוהות בעלי פתח צר ויינות אדומים ולבנים כדאי להגיש בכוסות בעלי פתח רחב.

 

אולד פאשן – כוס נמוכה, רחבה, עם תחתית עבה – נהוג להגיש בה וויסקי או משקאות אחרים שמתאימים לשתייה עם קוביות קרח.

 

היי בול – כוס גבוהה וצרה בנפח של כ-300 מ"ל, שמשמשת בעיקר להגשת קוקטיילים – שילוב של ליקר עם מיץ, למשל.

 

כוס יין -  כוס יין תהיה כוס בצורת גביע שמגיע במגוון גדלים ובדרך כלל עם רגל ארוכה יחסית. כוס יין איכותית היא כוס מזכוכית שקופה שדרכה אפשר לראות את צבע ועומק היין. נהוג להגיש יין במנה של 120 מ"ל ולמלא את הכוס בגובה שני שלישים.
 

 

ניקיון ואיחסון כוסות


את הכוסות חייבים לנקות היטב אחרי כל שתייה בהן, במיוחד אם מדובר במשקאות אלכוהוליים בעלי ארומה חזקה (קוניאק, ברנדי, וויסקי וכדומה). כוסות עדינות עדיף לרחוץ ידנית – במים חמימים וסבון - במקום במדיח הכלים. מי שממש רוצה להשקיע יכול להשתמש במברשת כלים מיוחדת שאותה ניתן לקנות במחלקת כלי הבית.
 

איחסון הכוסות – אם יש לכם מקום עדיף לאחסן את הכוסות זו לצד זו ולא במערום. כשעורמים את הכוסות זו על זו, הן עלולות להיסדק ובשלב הבא – פשוט להישבר, וחבל. אם אין לכם ברירה, ואתם חייבים לאחסן כוסות בערימה, נסו להקפיד על סדר וסימטריה בפירמידה. כלומר, להניח את הכוסות הרחבות בשורה הראשונה ועליהם את הכוסות הצרות יותר.
 

אז תשתו לרוויה ותהנו מכל לגימה!

Please reload

© הסטוק